صمغ درخت زردالو خوردنی است؟(برسی شیره تنه درخت زردالو)

آشنایی با ۷ خواص بی نظیر صمغ آلو

آلو یکی از اعجاب انگیز ترین میوه ها می باشد. که آن را می توان با خاصیت های فوق العاده اش شناخت. تنظیم فشار خون، کنترل قند خون، حفظ سلامت قلب و کمک به تقویت ایمنی بدن از جمله خواص این میوه می باشند. اما نکته جالبی که وجود دارد. این است که علاوه بر خود میوه صمغ درخت آن نیز دارای خواص فوق العاده ای می باشد. که شاید خیلی از افراد با آن ها آشنایی نداشته باشند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با خواص صمغ آلو آشنا کنیم.

درمان بیماری های پوستی

یکی از معمول ترین فواید صمغ آلو، درمان زخم ها و التهابات پوستی می باشد. صمغ آلو دارای خاصیت هیدرو اتانولی می باشد. که می تواند موجب درمان التهاب و عفونت شود. از طرفی پزشکان با تردید در رابطه با این خواص صمغ آلو، آزمایشاتی را انجام دادند.

در این آزمایشات موش های صحرایی را به آزمایشگاه آوردند. و آنها را به چهار گروه تقسیم نمودند. مقداری از صمغ آلو را بر روی زخم های بدن گروه اول موش ها قرار دادند. بر روی زخم های گروه دوم وازلین گذاشتند. گروه سوم را بدون درمان کنترل نمودند. گروه چهارم نیز کاملا نرمال بودند.

در موش هایی که برای درمان از وازلین و صمغ آلو استفاده کرده بودند. ۲۱ روز طول کشید تا، زخم آنها درمان شود. اما تفاوت این دو گروه در محل زخم بود. موش هایی که برای درمان آنها از فواید صمغ آلو استفاده شده بود. پس از دو هفته پوست آنها شروع به کلاژن سازی کرده بود. و از همه مهمتر در زمان بهبود جای زخم به سختی قابل تشخیص بود.

به همین دلیل یکی از مهم ترین و موثرترین خواص صمغ آلو کمک به بهبود زخم های پوستی و درمان التهابات پوستی می باشد.

صمغ
خرید نهال آلو

دفع کرم های معده

از بین بردن کرم های معده، یکی دیگر از خواص صمغ آلو می باشد. از آنجایی که این میوه خاصیت ملینی دارد. استفاده از آن دفع را تنظیم نموده و از بروز یبوست نیز جلوگیری می نماید. به همین دلیل در از بین بردن کرم های معده نیز، موثر می باشد.

درمان سرفه و خشکی گلو

از دیگر خواص صمغ آلو، می توان به نرم کردن گلو اشاره نمود. این صمغ با گرم تر کردن گلو، می تواند از     سرفه های خشک و آزار دهنده جلوگیری نماید.

از بین بردن بوی بد دهان

همچنین با توجه به تحقیقاتی که روی برگ، صمغ و گوشت آلو انجام شده است. متوجه شده اند که، استفاده از مقداری صمغ آلو می تواند در از بین بردن بوی دهان موثر باشد. بنابراین این ویژگی را یکی از خواص صمغ آلو معرفی نمودند.همچنین در اینجا میتوانید بیشتر بخوانید .

سنگ شکن

خاصیت سنگ شکنی از مهم ترین فواید صمغ آلو شناخته شده است. کسانی که از بیماری سنگ کلیه و یا سنگ مثانه رنج می برند. می توانند با مصرف یک حبه کوچک از صمغ آلو هر سه ساعت، به طور منظم از این بیماری ها رهایی پیدا کنند. اما نکته ای که در استفاده از صمغ باید در نظر داشته باشید، تعداد دفعات خوردن آن است. برای شکستن سنگ های مثانه و کلیه، حداکثر شش بار هر سه ساعت از آن استفاده نمایید.

درمان بیماری های صفراوی

خیلی از پژوهشگران معتقد هستند، که استفاده از صمغ آلو می تواند در درمان بیماری های صفراوی نیز موثر باشد. از همین رو خیلی از افراد به مقدار بسیار کم، از آن برای جلوگیری و یا درمان بیماری های صفرا استفاده می نمایند.

دیگر خواص صمغ آلو

از آنجایی که صمغ آلو دارای مقادیر قابل توجهی، انرژی، پروتئین، پتاسیم، کربوهیدرات، پروتئین، سدیم و دیگر آنتی اکسیدان ها می باشد. دارای خواص بسیاری می باشد که در قسمت فوق به برخی از آنها اشاره نمودیم. از دیگر خواص صمغ درخت آلو، می توان به موارد دیگری از جمله دفع انگل، تقویت حافظه، جلوگیری از ایجاد کم خونی، کاهش قند خون و کاهش فشار خون اشاره نمود.

نکته: نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که همانگونه که استفاده بیش از حد میوه آلو می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. استفاده کنترل نشده از صمغ آلو نیز عوارضی را به همراه خواهد داشت. بنابراین سعی کنید در هر وعده بیش از نیم گرم از آن را استفاده نکنید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش