کالری گردو تازه چقدر است؟ (برسی کامل گردو خشک و تازه)

کالری گردو چند است:

گردو یکی از پرطرفدارترین آجیل هایی است که هم می توان به صورت میان وعده به تنهایی مصرف کرد و هم می توان در تهیه انواع سالادها، مرباهای متنوع و …. از این آجیل مغذی بهره برد. یکی از مصارف یکی از موارد مهم در مورد گردو کالری نسبتا بالای این آجیل است.

بیشتر کالری گردو؛ مربوط به کالری روغن گردو است که بسیار چرب بوده و می تواند منبع مهمی برای تامین مواد معدنی و اترژی بدن باشد. اغلب از گردو در وعده صبحانه به همراه پنیر استفاده می شود و دلیل آن خاصیت تکمیل کنندگی این دو با هم است که توصیه زیادی شده است. حال در این مقاله بیشتر در مورد کالری گردو، و نیز خواص دیگر این ماده خوراکی باارزش خواهیم پرداخت.

کالری گردو چقدر است:

کالری مغز گردو در ۱۰۰ گرم حد ود ۶۰۰ می باشد که می توان گفت کالری بالایی است.

از آنجا که بیشترین قسمت گردو را مغز گردو تشکیل می دهد و مغز گردو نیز دارای بیش از ۶۵ درصد چربی است، بنابراین این کالری مربوط به کالری روغن گردو محسوب می شود. هرچند مغز گردو در کنار چربی دارای ویتامین ها و اسیدهای چرب مفید زیادی برای بدن است، ولی با توجه به کالری زیاد آن باید در مصرف آن احتیاط شود و زیاده روی را کنار بگذارید.

همانطور که توضیح دادیم یکی از مصارف گردو، تهیه روغن گردو از این ماده غذایی پرارزش است. روغن گردو یکی از روغن های گران قیمت و در عین حال بسیار بارازش از نظر مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن است.

میزان کالری گردو

شما می توانید جهت مشاهده لیست انواع خرید نهال گردو، به منوی سایت مراجعه نمایید.

 

منظور از کالری چیست و چه نقشی برای بدن دارد:

کالری اندزه ای از انرژی است که از مواد غذایی وارد بدن می شود. کالری برای انجام همه کارهایی که یک شخص در طول روز انجام خواهد داد، لازم است. همه مواد غذایی که وارد بدن می شوند دارای کالری متفاوت هستند. این کالری در طول روز سوخته می شود و انرژی حاصل از آن صرف بدن خواهد شد. برای افرادی که به دنبال رژیم های لاغری هستند، کالری مواد غذایی مهم است و سعی می کنند از مواد غذایی کمک کالری استفاده نمایند.

گردو یکی از مواد خوراکی پرکالری محسوب می شود و ممکن است تصور شود مصرف آن فرد را دچار اضافه وزن نماید. باید گفت مصرف متعادل این ماده غذایی هیچ ضرری برای بدن نداشته و در ضمن حالت چاق کنندگی نیز ندارد. ولی می تواند به علت کالری گردو، انرژی و مواد غذایی بسیار مفیدی را وارد بدن نماید.

چربی های موجود در کالری گردو تا چه اندازه برای بدن مفید هستند:

همانطور که گفتیم بیشترین کالری گردو مربوط به کالری روغن گردو و چربی هایی است که در مغز گردو وجود دارد. روغن و چربی یکی از منابع مهم تامین اسیدهای چرب مورد نیاز بدن است که خود بدن قادر به تامین آن نمی باشد، از جمله این موارد به چربی بسیار مفید و ضروری امگا ۳ می توان اشاره کرد که بایستی از مواد غذایی و خوراکی ها تامین شود.

این چربی در روغن گردو به میزان لازم وجود دارد. چربی های موجود در مغز گردو شامل چربی های اشباع نشده است که برای بدن نقش مهم تری نسبت به چربی های اشباع شده دارد. زیرا چربی های اشباع نشده باعث کاهش کلسترول بد در بدن، کاهش احتمال بیماری های قلبی و عروقی، محافظت از کبد و … می شود. همچنین چربی اشباع نشده باعث جذب انواع ویتامین های محلول در آن شده که برای قسمت های مختلف بدن از جمله پوست اهمیت دارند.

آیا گردو به علت کالری بالای آن می تواند منجر به اضافه وزن شود:

یکی از سوالات مهمی که برای اغلب افراد پیش می آید، خاصیت چاق کنندگی گردو به دلیل کالری گردو است. در این قسمت می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم:

نقش گردو در اضافه وزن افراد تا چه اندازه است:

گردو یکی از انواع آجیل هایی است که با مصرف صحیح آن نه تنها دچار اضافه وزن نخواهید شد، بلکه کاهش وزن نیز خواهید داشت. نکته مهم مصرف متعادل این ماده غذایی پرکالری است.  ولی اینکه این امر چگونه امکان پذیر است و میزان مجاز مصرف گردو برای کاهش وزن چه اندازه است، در ادامه به آن می پردازیم. ابتدا دلایل اینکه چرا گردو با وجود کالری بالای روغن گردو باعث جلوگیری از اضافه وزن می شود را بررسی می نماییم:

سلامت روده ها و نقش آن در پیشگیری از اضافه وزن:

گردو می تواند باعث بهبود عملکرد روده ها شده و خطر ابتلا به یبوست که یکی از عوامل مهم چاقی در ناحیه شکم و مانع بزرگی برای خروج مواد مضر از بدن است را کاهش دهد.

کالری گردو منبع تامین انرژی بدن:

گردو می تواند انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزمره تامین کند. بخصوص مصرف گردو در وعده صبحانه، تامین کننده بیشترین حجم انرژی در طول روز است.

گردو باعث کاهش اشتهای کاذب و در نتیجه لاغری می شود:

میزان کالری گردو به علت داشتن فیبر بالا، می تواند از تحریک اشتهای کاذب جلوگیری کرده و حالت سیری به فرد بدهد. بیشترین کالری که وراد بدن می شود،  در اثر اشتهای کاذب و تمایل فرد به مصرف مواد غذایی مضر و شیرین به عنوان میان وعده است. گردو باعث می ششود تا بخشی از مغز که مسئولیت کنترل اشتها را دارد فعال شده که در نهایت باعث کاهش وزن و کنترل آن می شود.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش