بهترین فندق ایران و جهان (فروش 5 رقم از بهترین نهال فندق)

مقدمه ای بر بهترین نهال فندق در ایران:

همه ما خاطره فندق ‌های لب بسته آجیل عید را به یاد می‌ آوریم. حتی شاید اغلب  ما بخت شکستنشان را با دندان‌هایمان آزموده‌ایم و گاهی موفق شده‌ایم و گاهی هم شکست خورده‌ایم!

محصول نهال فندق، آجیلی است با قدمت ۲۵۰۰ سال که نخستین بار در ترکیه برداشت شد و امروز در بسیاری از نقاط ایران به ویژه ناحیه ی اشکورات که در شهر زیبای رودسر واقع شده است که پایتخت فندق ایران شهرت یافته، کشت و برداشت می‌شود.

سهولت نگهداری از درخت فندق، قیمت قابل توجه این مغز خوشمزه و تقاضای جهانی برای آن، سبب شده است تا کشاورزان زیادی روی پرورش این میوه و یافتن بهترین نهال فندق، تمرکز کنند.

بهترین نهال فندق

آیا کشت بهترین نهال فندق به‌صرفه است؟

در پاسخ به این سوال که آیا کشت فندق به‌ صرفه است یا خیر، می‌توان این‌گونه پاسخ داد که از بهترین فندق، برای مصارف متعدد صنعتی، دارویی و خوراکی استفاده می­گردد و چوب بهترین درخت فندق، نیز برای خلق آثار ماندگار صنایع دستی کاربرد دارد.

با یک جستجوی ساده در موتورهای کاوشگر مانند گوگل با انبوهی از عناوین خواص عجیب و غریب فندق برای سلامتی مواجه می‌ شوید که همه این عوامل در بالارفتن قیمت این آجیل مفید، دخیل هستند. شاید برایتان عجیب به نظر بیاید که بدانید گرانترین آجیل  دنیا گونه‌ای استرالیایی از بهترین نهال فندق است که «ماکادمیا» نام دارد.

از این ‌رو چنانچه زمینی فراهم باشد و امکاناتی مهیا، کشت و پرورش چنین محصولی نیاز به تحقیق و پرسش ندارد؛ چرا که به قول معروف، میوه ‌ای با این همه کمالات را روی دست می‌برند!

شرایط کشت فندق:

بهترین درخت فندق؛ در آب و هوای مرطوب بارور می‌شود. به ‌طور کلی باید گفت رطوبت و خاک حاصلخیز، بدیهی ‌ترین نیازهای کشت این محصول‌ هستند. برای غرس اصولی نهال این میوه، باید چاله ‌ای عمیق حفر شود؛ چرا که ریشه‌های فندق برای جذب آب و مواد معدنی تا عمق ۵ متری زمین نفوذ می‌کنند.

در انتخاب بهترین نهال فندق؛ باید دقت شود و نحوه کشت آن‌ها در باغ باید با فاصله ۴ یا ۵ متری با هم باشد؛ زیرا همان‌طور که پیش از این گفته شد، فندق چاله ‌ای عمیق می‌طلبد و این امر ممکن است موجب فرسایش خاک شود. از دیگر شرایط بارور شدن نهال فندق باید به کشت در اواخر فصل یخبندان، کشت در مناطقی با تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد، خاک ‌هایی بدون ماندآبی و مالچ پاشی برای حفظ دمای خاک اشاره کرد.

بهترین درخت فندق

بهترین نهال فندق را از کجا تهیه کنیم؟

نهال فندق؛ در کنار محیط جغرافیایی، آبیاری اصولی و خا‌ک مناسب به بار می‌نشیند. بنابراین انتخاب و تشخیص نهال استاندارد بسیار مهم است. فرقی ندارد که شما بخواهید در باغچه خانه‌ درخت فندق را پرورش دهید یا باغی را برای این کار اختصاص داده باشید، در هر حال انتظار به ثمر نشستن تلاش خود را دارید و می‌خواهید از این میوه خوشمزه برای مصارف شخصی و یا سرمایه‌گذاری و سودآوری استفاده کنید.

نهالستان‌ های بسیاری هستند که مدعی ‌اند، برترین نژادهای نهال ‌ها را ارائه می ‌کنند. این مجموعه‌ ها با تبلیغات پر از فریبندگی، خود را مرکز فروش بهترین درخت فندق می‌دانند و تلاش می‌کنند تا مشتریان را به سمت خود بکشانند. اما برای اعتماد کردن به یک نهالستان، بررسی سابقه و دانش باغداری و کشاورزی مدیران آن، داشتن مجوزات رسمی، مشاوره تخصصی رایگان، رضایت مشتریان و خدمات پس از فروش، امری ضروری است.

شما می توانید جهت مشاهده لیست انواع خرید نهال گردو، به منوی سایت مراجعه نمایید.

اگر پیشه شما به‌ طور تخصصی باغداری باشد، با صرف هزینه می‌خواهید به سود برسید و به ‌همین دلیل پرورش یکی از مفیدترین و گران‌ترین آجیل‌ ها یعنی فندق را انتخاب کرده‌ اید، پس برای خرید بهترین نهال فندق، بی‌گدار به آب نزنید.

معرفی انواع نهال فندق:

شناخت انواع نهال به شما کمک می‌کند تا با آگاهی کافی برای خرید اقدام کنید. با اطلاع از شرایط کشت و رشد هر کدام از نهال ‌های فندق، خواهید دانست که کدام نوع از بهترین فندق، با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه زندگی شما سازگاری دارد و یک انتخاب و کشت هوشمندانه را رقم خواهید زد.

 • نهال فندق قزوین:

یکی از انواع نهال فندق که قد کوتاهی دارد و هرس آن برای باغدار راحت است، نوع قزوینی محسوب می‌شود. نهال این میوه به منطقه های معتدل گرم علاقمند است و سرمای زمستان به آن آسیب می‌زند. بهترین نهال فندق، قزوینی بعد از ۵ سال به بار می‌نشیند و حدود ۲۰ سال عمر می‌کند.

 • نهال فندق قم:

این نهال بومی ایران که در شهر قم کشت می‌گردد، برداشت می‌شود. میوه این درخت، سفید، شیرین و درشت است و برای مصارف شیرینی‌پزی کاربرد فراوان دارد و همیشه مشتریان پروپاقرصی در بازار داخلی و خارجی برایش پیدا می‌شود.

 • نهال فندق زنجان:

این نهال در زمره ارقام ‌اصلاح‌ شده قرار می ‌گیرد و از انواع بهترین درخت فندق، زودبازده و مقاوم به سرماست که اگر شرایط اقلیمی ‌برای کشت آن مناسب باشد در اولین سال حیات خود به بار خواهد نشست.

 • نهال فندق روند دو پیمون:

این نهال فندق اصالتا فرانسوی است و به سبب چربی بالا و طعم بسیار دلچسبی که دارد، پایش به باغات ایران نیز باز شده است.

 • نهال فندق فرتیل دو کوتارد:

یکی از بهترین نهال های فندق محسوب می شود که منشا رشد آن فرانسه بوده است. میوه‌ های درشت با کیفیت متوسط آن را به یک آجیل یا شکلات خوشمزه تبدیل می‌کنند و از بازار فروش خوبی برخوردار است.

نهال استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع بهترین نهال فندق را از نظر جنس میوه، منشا پیدایش و شرایط کشت را بررسی کردیم. حال باید بدانیم از نظر ظاهری یک نهال استاندارد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

 • ریشه نهال فندق، باید رطوبت کافی داشته باشد و پر و پیمان به نظر بیاید. از خرید نهال ‌هایی که ریشه کمی دارند و یا ریشه آن‌ها خشک و بی‌آب به نظر می‌رسد، بپرهیزید.
 • ساقه نهال، باید صاف و بدون شاخ و بال اضافی باشد. روی ساقه نباید خراشیدگی یا رد حشرات دیده شود.
 • پوسته ساقه باید جوان، آبدار و خوشرنگ باشد. فراموش نکنید که از این نهال قرار است بهترین فندق، را برداشت کنید، پس دقت داشته باشید که یک نهال سالم را انتخاب کنید.
 • نهال باید شناسنامه‌ دار باشد تا به سرعت و سهولت به اطلاعات دقیقی از نوع نهال، سن و سال آن و پیوندی یا اصل بودن آن دسترسی پیدا کنید.

نکات مهم در خرید اینترنتی بهترین نهال فندق:

اگر شما هم از کسانی هستید که ترجیح می ‌دهید در دوران شیوع کرونا، به‌صورت مجازی اقدام به خرید نمایید، باید به شما مژده بدهیم که حتی امکان خرید اینترنتی بهترین نهال فندق، نیز وجود دارد، اما این امر مستلزم رعایت نکاتی است که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 1. از اعتبار و سابقه فروشگاه اینترنتی مطمئن شوید.
 2. مطالب موجود در وب‌ سایت فروشگاه را به دقت بخوانید تا عمق اطلاعات و تسلط فروشنده را بر کشاورزی و باغداری متوجه شوید.
 3. بررسی کنید که بهترین نهال فندق، اعم از رقم ‌های قمی، زنجانی، قزوینی و… در نهالستان مجازی‌شان موجود باشد.
 4. نهال‌ها باید شناسنامه داشته باشند.
 5. از نهالستانی اقدام به خرید اینترنتی نمایید که دارای مجوز رسمی جهاد کشاورزی، ضمانت کیفیت محصول و ضمانت مرجوعیت باشد.
 6. درباره قیمت نهال ‌ها تحقیق کنید و از مجموعه ‌ای که با کیفیت‌ترین را با به‌ صرفه ‌ترین قیمت عرضه می‌کند، خرید نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری بهترین نهال فندق:

نهال فندق؛ می ‌تواند در یک بازه زمانی منطقی برای شما سودآوری قابل توجهی داشته باشد. بنابراین با آگاهی از شرایط کشت هر کدام از ارقام نهال‌ها و یک انتخاب آگاهانه، از یک نهالستان معتبر همانند دکتر نهال اقدام به خرید نهال نمایید تا بهترین فندق، قابل عرضه در بازارهای جهانی را برداشت کنید. تنها کافیست با شماره تماس قرار داده شده در دکمه ی تماس، ارتباط بر قرار نمایید.

منابع:

https://www.borna.news

https://ariyanahal.ir

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش