بهترین زردآلوی ایران (5 رقم از بهترین نهال درخت زردآلو)

معرفی بهترین نهال زردآلو:

درختان زردآلو کوچک و گسترده، با برگ‌های پهن بیضی شکلِ نوک تیز هستند. رنگ برگ‌ها سبز روشن است و بر روی شاخه‌ها به صورت ایستاده قرار گرفته اند. این نهال، تحمل خوبی در برابر خشکسالی داشته و در شرایط مناسب رشد، تا ۱۰۰ سال نیز عمر خواهد کرد. اگر به دنبال خرید بهترین نهال زردآلو، برای شروع یک کشت پر بازده و مرغوب هستید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

معرفی بهترین نهال های زردآلو

بهترین نهال زردآلو کدام است؟

زردآلو (نام انگلیسی: Apricot و نام عملی: Prunus armeniaca) از گونه میوه‌های هسته دار است، گونه‌های مختلفی مانند: زردالو نصیری، زردالو شاهرودی، زردالو قرمز، زردالو عسگراباد و زردالو قیسی از اقسام بهترین نهال زردآلو، هستند. این میوه از لحاظ ظاهری شبیه هلو است، روی سطح خود پرز ندارد و به صورت تازه، خشک، مربا، مارمالاد یا کنسرو میل می‌شود.

به علاوه به عنوان منبع خوبی برای ویتامین A، قند طبیعی و آهن نیز شناخته می‌شود. در ادامه این مقاله برای یافتن بهترین زردالو، با انواع مختلف آن آشنا خواهیم شد.

نهال زردآلو نصیری؛ بهترین نهال زردآلو برای تازه خوری:

بهترین نهال زردآلو؛ از نظر مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، رقم نصیری است. زردآلوی نصیری که اصالتاً چینی محسوب می‌شود، گوشتی، خوش طعم و کم پرز بوده و بنابراین یکی از محبوب‌ترین گونه‌ها در بازار ایران است. باردهی این زردآلو تا ۵۰ هزار کیلوگرم در هکتار می‌رسد و در شرایط رشد خوب خود، ارتفاعی در حدود ۵ متر خواهد داشت.

نکته قابل توجه درمورد این رقم به عنوان بهترین زردآلو از نظر مزه، این است که عمر اقتصادی ۳۵ ساله دارد اما در تمام مدت طول عمر خود، محصول زیاد و با کیفیت تولید نخواهد کرد.

رقم نصیری با چه ویژگی هایی بهترین نهال زردآلو می باشد:

 •  ارتفاع درخت: حدود ۵-۶ متر
 •  فاصله مناسب کاشت: حدود ۴*۶ متر
 •  شکل میوه: دوکی شکل
 •  رنگ میوه: زرد – نارنجی
 •  نوع میوه: گوشتی فشرده با پوستی نازک اما مستحکم

نمای بهترین نهال زردآلو و محصول نصیری

زردآلو شاهرودی بهترین درخت زرآلو در عملکرد و باردهی:

گونه شاهرودی، بومی ایران است، از دومین سال کشت شروع به باردهی می‌کند و معمولاً ۴۰ تن در هکتار بازده سالانه دارد. این درخت که عمر اقتصادی ۳۰-۳۵ ساله دارد، مقاومت کمی در برابر آفات نشان می‌دهد، بنابراین مراحل سم پاشی آن را جدی بگیرید.

بهترین نهال زردآلو که در خاک‌های گرم و آهکی رشد خوبی داشته در حالی که در خاک‌های سرد و رسی آسیب می‌بینند. به علاوه توجه داشته باشید که محیط کشت در محدوده دمایی ۳۸ تا ۱۵- درجه سانتی گراد واقع شده باشد.

زردآلوی شاهرودی در حمل و نقل آسیب کمتری می‌بیند، رشد مناسبی داشته و طعم شیرین با کمی ته مزه ترشی دارد. همه این مشخصات باعث محبوبیت این میوه شده و از این رو برخی آن را بهترین نهال زردآلو، نیز می‌دانند.

ویژگی‌های ظاهری زردآلو شاهرودی:

 •  ارتفاع درخت: حدود ۵ متر
 •  فاصله مناسب کاشت: حدود ۵*۵ متر
 •  شکل برگ: برگ نوک تیز به رنگ سبز روشن
 •  شکل میوه: تخم مرغی مانند
 •  رنگ میوه: زرد با هاله قرمز

مشخصات ظاهری بهترین زردآلو رقم شاهرودی

رقم قرمز؛ بهترین نهال زردآلو با محصولات خاص:

این درخت چینی امروزه در سراسر جهان یافت می‌شود و به دلیل باردهی بالا، میوه‌های خوش طعم و مرغوبیت محصولاتش، بهترین درخت زردآلو، نیز نام گرفته است. علاوه بر این، نوع قرمز زردآلو با وجود قامت کوچکش میوه‌هایی با اندازه و کیفیت سایر ارقام زردآلود تولید می‌کند و به همین جهت تعداد بیشتری از این نهال در یک مساحت مشخص قابل کشت خواهد بود.

به عنوان بهترین نهال زردآلو مقاومت خوبی در سرما داشته، اما در شرایط گرم آب و هوایی آسیب می‌بیند. گونه قرمز عمر اقتصادی مشابه سایر گونه‌ها دارد (حدود ۳۵ سال) و میزان عملکرد این درخت بین ۲۰-۸ تن در هکتار بیان شده است.

شما می توانید جهت مشاهده لیست انواع خرید نهال زردالو، به منوی سایت مراجعه نمایید.

ویژگی‌های ظاهری زردالو قرمز:

 •  ارتفاع: این رقم جز ارقام کوتاه قامت است و در بهترین حالت به ۵ متر می‌رسد.
 •  فاصله کاشت: حدود ۳*۴ متر
 •  رنگ میوه: قرمز متمایل به زرد
 •  شکل میوه: نوک تیز

مشخصات ظاهری رقم قرمز بهترین درخت زردآلو

زردآلوی عسگراباد؛ بهترین زردآلو برای صادرات:

زردآلوی عسگرآباد از درختان بومی‌کشور خودمان است که به دلیل ویژگی‌های خاصی چون رشد خوب در مناطق سردسیری، میوه خوش طعم و قابلیت حمل آسان، به عقیده بسیاری بهترین نهال زردآلو، محسوب می‌شود. این نوع apricot بر خلاف انواع دیگر این میوه که فقط مناسب مصرف به صورت تازه بودند، برای تهیه مربا، کمپوت، مارمالاد و حتی ترشی نیز انتخاب خوبی است.

نهال‌های عسگرآباد کیفیت محصول بالایی داشته، برای رسیدن به بازده بالا نیاز به محیط کشت مناسب و نور کافی خورشید دارند و به علاوه، به دلیل دیررس بودن برای صادرات گزینه اول کشاورزان هستند.

ویژگی‌های رقم عسگرآباد به عنوان بهترین نهال زردآلو:

 •  ارتفاع: به طور معمول تا ۵ یا ۶ متر
 •  فاصله کاشت: حدود ۴*۴ متر
 •  اندازه برگ ها: بزرگ و کشیده
 •  رنگ میوه: زرد تیره با گونه‌های سرخ
 •  شکل میوه: بزرگ و بیضی

ویژگی های زردآلو عسگرآباد

زردالو قیسی برای تولید بهترین زردآلوهای خشک:

زردآلوی قیسی، ریشه چینی دارد؛  مناسب کاشت در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک است، و خاک نرم، آهکی، نور کافی آفتاب، و همچنین عدم رطوبت زیاد زمین محل کشت، از ضروریات پرورش این گونه هستند. مقاومت گرمایی این درخت تا ۳۸ درجه و مقاومت سرمایی آن نیز همانند گونه شاهرودی ۱۵- درجه سانتی گراد است.

ویژگی‌های ظاهری قیسی بهترین نهال زردآلو باتولیدات خشکباری:

 •  ارتفاع: تا ۵ متر
 •  فاصله کاشت: حدود ۳*۴ متر
 •  رنگ میوه: زرد – نارنجی
 •  نوع میوه: نرم و گوشتی، شیرین و مطبوع
 •  نکته: به میوه خشک این گونه، قیسی (یا قیصی) می‌گویند.

بهترین انتخاب جهت خرید بهترین درخت زردآلو:

انتخاب و خرید بهترین نهال زردآلو؛ برای زمین کشت شما، به عوامل مختلفی مانند خاک، آّب و هوا، بیشینه و کمینه دما، میزان نور خورشید، میزان رطوبت و آبیاری، مساحت زمین و موقعیت جغرافیایی آن بستگی دارد. همان طور که دیدید انواع مختلف این میوه، در صورتی که در منطقه مناسب خود کشت شود، می‌تواند بهترین زردآلو، را تولید کرده و از لحاظ اقتصادی پرسود و موفق باشد.

به طور میانگین انواع مختلف apricot در مناطق گرمسیر، دارای خاک نرم آهکی و تحمل سرمایی ۹۰۰-۳۰۰ درجه در دمای ۷- درجه سانتی گراد، رشد مطلوبی خواهند داشت. و اینکه غالباً در حدود ۳۰ سال عمر اقتصادی و حدود ۲۰-۵ تن باردهی در هکتار نیز دارند.

خرید بهترین نهال زردآلو

مهمترین نکات برای کاشت بهترین نهال زردآلو:

 1. اغلب ارقام این گیاه خود بارور بوده و به شریک گرده افشان نیاز ندارد.
 2. این درختان بر پایه آلو یا هلو به راحتی رشد خواهند کرد.
 3. به عنوان محصولی مدیترانه‌ای، زردآلو در جایی که بهار و تابستان گرم است و آب کافی در دسترس است، به خوبی رشد می‌کند.
 4. این درختان نیاز به خاک عمیق و زهکشی خوب با مقدار زیادی مواد آلی دارند.
 5. بهترین نهال زردآلو زود شکوفا می شود، به جز گونه دیررس عسگر آباد
 6. زردآلو نسبت به مقدار زیاد نمک، بور، کلرید و برخی دیگر از عناصر تحمل ندارد.
 7. درختان به حدود ۵/۲ سانتیمتر آب در هفته نیاز دارند (به ویژه در زمان شکوفه دادن و باردهی) .
 8. بهتر است برای جلوگیری از خیس شدن برگ‌ها، گل‌ها و میوه‌ها، از سیستم آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.
 9. در بهار با استفاده از قارچ کش، درختان خود را از حمله آفات محافظت کنید.
 10. در تابستان نیز برای رشد بهترین زردآلو ، هرس کردن را فراموش نکنید.

در پایان به یاد داشته باشید که به طور میانگین، نهال‌ها را با فاصله ۸/۳ تا ۵ سانتی متری از یکدیگر بکارید. این موضوع کمک می‌کند تا بهترین درخت زردآلو را پرورش دهید؛ در غیر این صورت محصولات کوچکی خواهید داشت.

برای آشنایی بیشتر با نکات پرورش و سفارش بهترین نهال زردآلو، از طریق شماره های تماس با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش