بهترین انبه ایران (5 رقم از بهترین نهال انبه)

آشنایی با بهترین نهال انبه:

انبه یکی از پر خاصیت ترین و بهترین میوه های گرمسیری است که چند سالی است در کشور ما طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. طعم شگفت انگیز و خاص انبه، باعث شده است که به آن لقب شاه میوه بدهند. همین موضوع سبب شده است که امروزه بسیاری از افرادی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند، به فکر کاشت بهترین نهال انبه در باغ ها یا گلخانه های خود بیفتند.

این مسئله بر تولیدات ملی تاثیر گذار بوده و باعث می شود نیاز کمتری به واردات این میوه از کشورهای دیگر احساس شود. به این جهت تصمیم گرفتیم مقاله ای را برای معرفی بهترین درخت انبه، در اختیار شما قرار دهیم که با استفاده از آن، بهترین انبه ها، را پرورش داده و به بالاترین سود ممکن دست یابید.

آشنایی با بهترین نهال انبه

معرفی درخت انبه:

از آنجایی که این مقاله به معرفی بهترین نهال انبه، اختصاص دارد، بد نیست کمی در مورد درخت انبه اطلاعات داشته باشید و راحت تر بتوانید باغ خود را در آینده متصور شوید. درخت های انبه با یکدیگر متفاو هستند، اما نوع معمول این درخت، گیاهی بلند قامت است که معمولا طول آن به ۳۵ الی ۴۰ متر می رسد.

برگ های زیبای آن در زمان جوانه زنی، به رنگ صورتی متمایل به نارنجی دیده می شوند و پس از مدتی شروع به سبز شدن می کنند.

پروسه رشد میوه انبه بین ۳ تا ۶ ماه زمان برده تا به میوه رسیده تبدیل شود. درخت های انبه در ابتدا به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارند، نیازمند داشتن قیم و سایه بان هستند که لزوم استفاده از این موارد در زمان تبدیل شدن این نهال ها به درخت، از بین می رود.

معرفی درخت انبه

بهترین نهال انبه کدام است؟

انبه نیز مانند اکثر میوه ها انواع مختلفی دارد که این تنوع، به دلیل تفاوت در ریشه، ژن و منطقه ای است که در آن رشد می کند. شما برای بهترین بهره گیری از کاشت درخت انبه، بهتر است که یکی از پر طرفدارترین انواع آن را انتخاب کنید. در ادامه تصمیم داریم به معرفی چند نوع از بهترین انبه، بپردازیم.

رقم انبه آلفونسو؛ یکی از بهترین درختان انبه:

انبه Alphonso که یکی از محبوب ترین انواع انبه در هندوستان و کشورهای دیگر است، ظاهری زرد رنگ دارد که با کمی رنگ قرمز و نارنجی ادغام شده و حالتی تخم مرغی شکل دارد. این نوع از انبه به دلیل بافت لطیف و رنگ و طعم بی نظیری که دارد، طرفداران بیشتری را نسبت به هر نوع انبه دیگری داشته و توانسته است.

به عنوان بهترین نهال انبه لقب شاه انبه را به خود اختصاص دهد. انبه آلفونسو به علاوه انبه فرانسیس برای مصرف فوق العاده هستند و افرادی که طعم شیرین این میوه را دوست دارند، شیفته این دو نوع هستند.

انبه آلفونسو از گونه های بسیار کمیاب این میوه است. چرا که دانه های این میوه قادر به رشد مجدد و تولید میوه هایی جدید نخواهند بود. به همین جهت از نوع اصلاح شده این محصول استفاده می شود. در نتیجه کاشت نهال این انبه کمیاب، خالی از لطف نخواهد بود.

شما می توانید جهت مشاهده لیست انواع خرید نهال کمیاب، به منوی سایت مراجعه نمایید.

رقم انبه بنگالورا؛ از انواع بهترین نهال انبه:

به دلیل این که آب و هوای کشور هند برای پرورش این نوع میوه گرمسیری بسیار مناسب است، انبه Bangalora نیز مانند بسیار دیگری از انبه ها، به عنوان بومی کشور هند شناخته می شود.

این نوع درخت انبه که از نظر برخی از افراد بعد از آلفونسو، بهترین درخت انبه، موجود در هند شناخته می شود، نه تنها از بازدهی خوبی داشته، بلکه میوه های زرد رنگ و درشتی را تولید می کند که خوش طعم و شیرین هستند. این نوع نیز برای مصارف خوراکی فوق العاده هستند.

انبه بنگالورا از بهترین انبه ها

رقم بوربون؛ بهترین نهال انبه با محصول صادراتی:

انبه Bourbon یا انبه برزیلی در کشور برزیل ریشه دارد و از آن نقطه به مناطق دیگر دنیا صادر می شود. این نوع، ظاهری تخم مرغی شکل داشته و رنگ آن زرد و سبز است که گاهی با رگه هایی از رنگ قرمز، طلایی تر می شود. این نوع درخت انبه نیز در مناطق نیمه حاره ای رشد می کند و معمولا برای مصارف خوراکی، ترشی، اسموتی و… استفاده می گردد.

رقم انبه کامبودیانا؛ بهترین نهال انبه برای تولید میوه های مرغوب:

انبه کامبودیانا (Cambodiana) نوعی از این میوه است که اصالت آن را به فیلیپین نسبت می دهند. این در حالی است که این نوع درخت انبه در فلوریدا و میامی معرفی شد. این میوه پوستی نازک و حساس به رنگ زرد و سبز داشته و گوشت آن نیز زرد پر رنگ است. اگر بخواهیم طعم این نوع را بررسی کنیم، به طعمی بسیار ملایم و خوش عطر به همراه بافتی نرم و آبدار خواهیم رسید.

دانه های این میوه بر خلاف انبه آلفانسو، با جوانه زدن تکثیر می شوند. در نتیجه افراد متخصص با واردات دانه های این میوه و پرورش آن، بهترین نهال انبه، را در اختیار شما قرار خواهند داد.

انبه املی آفریقای جنوبی؛ یکی از بهترین انبه ها برای فروش استثنایی:

ظاهر انبه آفریقای جنوبی کمی با سایر انواعی که نام بردیم، متفاوت است و به نام انبه قرمز نیز شناخته می شود. این میوه با پوست قرمز یکی از این میوه های شیرین و خوش طعم است که عطر بسیار خوبی نیز دارد. این نوع در فروشگاه های کشور ما بسیار کمتر از انبه های زرد به چشم می خورد.

با این حال بسیاری از باغبانان تصمیم به تولید این نوع انبه خاص می گیرند. انبه آفریقای جنوبی نیز از باقی انواع مستثنی نیست و در منطقه ای گرمسیری تا خشک، پرورش می یابد.

روش کاشت برای پرورش بهترین نهال انبه:

برای کاشت درخت انبه، از هسته میوه آن استفاده می شود. اما برای کاشت تعداد زیادی از آن ها به منظور ساختن باغ انبه، بهتر است که از نهال این درخت ها استفاده شود. برای این کار ابتدا باید نوع انبه ای که قرار است پرورش دهید را مشخص کنید و سپس نهال آن را از سایت ها یا فروشگاه های معتبر تهیه کرده و در خاکی با شرایط مناسب، زه کشی عمیق و کود کافی بکارید.

بهترین نهال انبه در زمان جوانه زدن، با تابش نور غیر مستقیم خورشید پرورش می یابد. همچنین فراموش نکنید که آبیاری این نوع گیاهان به دلیل نیاز آن ها به خاکی همواره مرطوب، به روش قطره ای است. با رعایت قوانین نگهداری از این گیاه، می توانید بهترین انبه ممکن را پرورش دهید.

روش کاشت بهترین نهال انبه

نهال انبه چه زمانی به بار می نشیند؟

معمولا نهال های انبه بعد از کاشته شدن به حدود ۴ الی ۵ سال نیاز دارند تا شروع به بار دادن کنند. اما در بهترین حالتی که در آن سوددهی اتفاق می افتد، باید حدود ۸ سال از کاشت نهال ها گذشته باشد و هر درخت، به درختی تنومند و قوی تبدیل شده باشد.

رسیدگی به درخت با فراهم ساختن خاک و بستری مناسب، بررسی مداوم درخت به منظور جلوگیری از درگیر شدن آن با آفت و… باعث می شود که بهترین انبه ها به دست آید.

بهترین نهال انبه در چه شرایط آب و هوایی رشد می کنند؟

حتما می دانید که انبه ها در مناطق گرم و استوایی و حاره ای تا نیمه حاره ای رشد می کنند و همین موضوع باعث شده است که کشور هند و پاکستان به عنوان قطب تولید و صادرات این میوه خوش طعم شناخته شوند. در ایران نیز در شهرهای گرمسیری مثل چابهار در استان سیستان و بلوچستان یا در شرایط گرمسیری مصنوعی مانند گلخانه های مخصوص، کاشته می شوند.

قیمت بهترین نهال های انبه در بازار فروش:

نهال انبه ممکن است از برخی میوه هایی که در هر شرایطی رشد می کنند و فراوانی بیشتری دارند، با ارزش تر باشد. در نتیجه قیمت بالاتر بهترین نهال انبه نسبت به سایر میوه ها، طبیعی است. قیمت این نهال ها بر اساس نوع این میوه نیز ممکن است متفاوت باشد. انبه هایی با کیفیت بالاتر و طرفدار بیشتر که به عنوان بهترین انبه، شناخته می شوند، از لحاظ قیمت در رده بالاتری نسبت به بقیه هم نوعان خود قرار می گیرند.

جمع بندی و نتیجه گیری از بهترین نهال انبه:

در این مقاله به انواع انبه و خصوصیات هر یک از آن ها اشاره کردیم. با وجود تنوع بسیار، معمولا آب و هوایی که این نوع میوه در آن رشد می کند، یکسان است. با توجه به همین موضوع شما باید قبل از تحقیق در مورد انواع و اقدام به خرید بهترین درخت انبه، به متناسب بودن بستری که برای کاشت و پرورش این درخت ها در نظر گرفته اید، توجه کافی داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر و آگاهی از شرایط خرید بهترین نهال انبه، با شماره های نهالستان دکتر نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش