بهترین نهال گلابی (معرفی و فروش انواع گلابی ایرانی)

آشنایی و معرفی بهترین درخت گلابی در ایران:

گلابی، میوه‌ ای که به رغم خواص گوناگون و طعم خوبی که دارد توانسته به یکی از میوه‌های محبوب در سبد میوه خانه‌ها تبدیل شود. این میوه در گذشته بومی شرق اروپا و غرب آسیا بوده و حالا نهال‌ های آن در اغلب نقاط دنیا قابلیت کاشت دارد.

از طرفی شرایط نگهداری و مراقبت از آن برای باغبانان در مقابل بسیاری از درختان میوه دیگر خیلی سخت نبوده و ازین رو، محبوبیت آن را برای کاشت و نگهداری بیشتر کرده است. نهال گلابی در حال حاضر در کشور ما در ارقام مختلفی وجود دارد و انتخاب بهترین نهال گلابی، برای کاشت در زمین مورد نظر، امری تخصصی و مهم خواهد بود.

بهترین نهال گلابی

انواع بهترین نهال گلابی:

گلابی نیز مانند بسیاری از میوه‌ های دیگر دارای انواع مختلفی است که برخی از این تفاوت‌ها در ظاهر میوه و یا طعم آن بوده و برخی دیگر نیز در مشخصات و ظاهر نهال آن است. از طرفی مشخصات محیط مورد نیاز برای کاشت هر یک از این نهال‌ها نیز متفاوت بوده و زمان میوه دهی آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه به بررسی برخی از رایج‌ترین گونه‌های نهال گلابی خواهیم پرداخت.

نهال گلابی درگزی

اولین بهترین نهال گلابی درگزی:

نهال گلابی درگزی با عمر مفیدی ۳۰ سال از جمله محبوب‌ترین نهال‌های گلابی در ایران به حساب می آید. میوه‌های این نهال سایز مناسبی دارند و خوشمزه هستند و از طرفی این میوه‌ها از قابلیت نگهداری در انبار بالایی برخوردارند که همین موضوع باعث محبوبیت این نهال شده و بسیاری آن را بهترین نهال گلابی، برای باغداران ایرانی می‌دانند.

نوع نهال گلابی درگزی شکلی هرمی دارد و میزان میوه دهی آن بالا است. میوه گلابی درگزی معمولاً در شروع فصل پاییز قابل برداشت بوده و حتی در صورتی که میوه‌ها کاملا نرسیده باشند نیز می‌توان با انبار کردن آن‌ها منتظر رسیدن آن‌ها به طور کامل ماند.

مشخصات میوه گلابی درگزی:

ظاهر میوه ی گلابی های درگزی دایره مانند شکل و به سبز رنگ می باشد و در نژادهایی رنگ آن می تواند به سمت بازه های نارنجی و زرد هم باشد که در اغلب میوه‌ها بخشی از این پوست رنگ قرمز دارد. میوه‌های نهال درگزی درشت و با کیفیت هستند و هر یک از آن‌ها به طور متوسط ۳۵۰ تا ۴۰۰ گرم وزن دارند. این نهال بومی ایران و استان خراسان است اما در بقیه نقاط کشور نیز قابلیت کاشت دارد.

نهال گلابی بیروتی

دومین رقم از بهترین نهال گلابی بیروتی:

نهال گلابی بیروتی را شاید نتوان بهترین نهال گلابی، دانست اما یقیناً در میوه‌های این درخت در زمره بهترین گلابی‌ها قرار می‌گیرد. درخت گلابی بیروتی در مقابل خشکی و سرما مقاومت کمی دارد و بهتر است اگر قصد کاشت این درخت در مناطق خشک کشور را دارید حتماً در تصمیم خود تجدید نظر داشته باشید. گلابی بیروتی اغلب در فصل تابستان قابل برداشت خواهد بود.

میوه نهال گلابی بیروتی:

میوه این نهال گلابی بیروتی قابلیت انبار کردن برای مدت طولانی را دارد. این میوه‌ها بیضی شکل هستند و رنگی متمایل به سبز زیتونی دارند که در برخی قسمت‌ها رنگ صورتی و قرمز با آن ترکیب شده است. گلابی به‌دست آمده از درخت نوع بیروتی، آبدار و شیرین است و از محبوبیت بالایی در بازار میوه برخوردار است.

نهال گلابی شاه میوه

سومین نژاد از بهترین نهال گلابی شاه میوه:

زادگاه اصلی گلابی شاه میوه، کشور عزیزمان می باشد و به همین دلیل محبوبیت بالایی در بین علاقه مندان به کاشت گلابی در استان های مختاف کشورمان دارد. میوه این نهال از بهترین گلابی‌ های بازار از لحاظ اندازه و مزه است اما نکته منفی آن در مقایسه با سایر ارقام درخت گلابی موجود در ایران را می‌توان مدت زمان کوتاه نگهداری آن در انبار دانست. از هنگام چیدن میوه‌ها تا زمان مصرف نهایت ۳ ماه می‌توان از گلابی‌ها در انبار نگهداری نمود.

میوه نهال گلابی شاه میوه:

گلابی شاه میوه که یکی از بهترین گلابی‌ ها در ایران محسوب می‌شود به رنگ زرد بوده و طعمی شیرین دارد. این میوه در مقایسه با نمونه‌های دیگر وزن کمتری داشته و هر یک عدد از آن وزن تقریبی ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم دارد. گلابی شاه میوه هرچه تازه‌تر مصرف شود طعم بهتری دارد و در صورت نگهداری زیاد در انبار ممکن است رنگ و طعم این میوه تغییر کند.

نهال گلابی آنجو

سومین نژاد از بهترین نهال گلابی آنجو:

گلابی آنجو را شاید بتوان به لحاظ ظاهری یکی از متفاوت‌ ترین انواع گلابی دانست. رنگ خاص میوه این نهال باعث شده تا بتوان به راحتی آن را از سایر گونه‌های گلابی متمایز کرد. میوه نهال گلابی آنجو به رنگ قرمز و به شکل کروی بوده و هر یک عدد از آن در حدود ۳۰۰ گرم وزن دارد که از این حیث در مقایسه با سایر گلابی‌ها اندازه آن متوسط طبقه بندی می‌شود.

ویژگی‌ های نهال گلابی آنجو:

اگر به دنبال بهترین نهال گلابی، به لحاظ تحمل سرما و خشکی هستید، قطعاً نهال گلابی آنجو می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. به طور کلی اغلب نهال‌های گلابی نیازمند شرایط پیچیده‌ای برای رشد نیستند، اما نهال گلابی آنجو حتی می‌تواند شرایط سخت تری را در مقایسه با سایر نژادهای نهال این میوه تحمل نموده و همچنان به میوه دهی سالیانه خود ادامه دهد.

نهال گلابی سیبی

سومین نژاد از بهترین نهال گلابی سیبی:

  1. نهال گلابی سیبی به شما میوه‌ ای آبدار و با کیفیت با عطر و طعمی بسیار مناسب تحویل می‌دهد.
  2. از لحاظ ظاهری میوه این درخت مشابه به میوه سیب است و دلیل این نام نیز همین موضوع می باشد.
  3. اگرچه زمان ماندگاری این میوه پس از برداشت زیاد است؛ اما هرچه تازه‌تر مصرف شود، کیفیت بهتری خواهد داشت.

مشخصات نهال گلابی سیبی:

بهترین درخت گلابی (The best pear seedlings)؛ به لحاظ ویژگی‌ ها را می‌ توان نهال گلابی سیبی در نظر گرفت. نوع میوه این درخت، درصد باردهی و مقدار آب زیاد موجود در گلابی‌های آن از جمله ویژگی‌های خاص آن برای علاقه مندان به کاشت نهال گلابی محسوب می‌شود. از طرفی میوه گلابی سیبی تا زمان زیادی پس از برداشت رنگ و تازگی خود را حفظ نموده و قابل استفاده خواهد بود.

نهال گلابی مشو

چهارمین نژاد از بهترین نهال گلابی مشو:

  1. نهال گلابی مشو قابل کاشت هم در مناطق گرم و هم در مناطق سرد است و حین کاشت آن باید با توجه به نوع محیط نگهداری و آب و هوایی توجه ویژه‌ای داشت.
  2. نهال گلابی مشو، بومی ایران بوده و میوه‌هایی تماماً سبز رنگ، با اندازه‌ای متوسط به وزن حدودی ۲۰۰ گرم دارد که دارای طعمی شیرین و عطری خاص هستند.

بهترین نهال گلابی در ایران:

انتخاب بهترین درختان گلابی؛ به صورت خاص ممکن نیست و ارقامی از نهال گلابی که به معرفی آن‌ها پرداختیم هر یک از مزایای خاصی برخوردارند که می‌توانند بهترین گلابی، را برای شما فراهم کنند. موضوع مهم در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین نهال گلابی، شرایط آب و هوایی باغ مورد نظر برای کاشت و تامین نمودن خاک و آبیاری مناسب برای آن‌هاست.

هر یک از نهال‌های معرفی شده ویژگی‌هایی دارند که با توجه به نیازهای باغدار و همینطور محیط کاشت نهال می‌تواند آن‌ها را به بهترین نهال گلابی، در شرایط مذکور تبدیل کند. بهتر است برای کاهش هزینه‌ها و زمان لازم برای موفقیت در زمینه کاشت نهال‌های گلابی، پیش از انتخاب با مشاوره با افراد متخصص در این حوزه بهترین انتخاب را متناسب با شرایط زمین و محیط کاشت محصول انتخاب نمایید.

از طرفی نهال‌های موجود در کشور با کیفیت‌های متعددی به بازار عرضه می‌شوند و پس از انتخاب بهترین نهال های گلابی، برای کاشت، باید خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید که دکتر نهال یکی از مجموعه های دارای مجوز های رسمی از جهاد کشاورزی جهت فروش انواع ارقام نهال گلابی در ایران می باشد.

جمع بندی و نتیجه گیری در مورد بهترین نهال گلابی:

گلابی به عنوان میوه‌ ای با ظاهری خاص، طعمی لذیذ و در برخی گونه‌ها عطری دلچسب است که توانسته جای خود را در سبد میوه‌ ای اغلب خانه‌ها باز کند و از بازار خوبی در کشور ما برخوردار است. از همین رو علاقه مندان به کاشت نهال‌های گلابی نیز در ایران زیاد هستند.

از طرفی بر خلاف بسیاری از میوه‌های دیگر، نهال گلابی نیازی به شرایط ویژه و خاص برای رشد ندارد و در بسیاری موارد حتی در باغچه‌های کوچک منازل نیز رشد و میوه دهی نهال‌های گلابی را شاهد بوده ایم و نکته مهم در انتخاب بهترین درخت گلابی، برای کاشت، بررسی شرایط محیطی و آب و هوای منطقه مورد نظر و خرید نهال‌های باکیفیت خواهد بود. شما می توانید تنها با یک تماس با مجموعه ی دکتر نهال نسبت به خرید بهترین نهال گلابی نیز اقدام نمایید.

منابع:

  1. http://anafruit.ir
  2. https://ariyanahal.ir
جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش