قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج

نهال گردوی اسرائیلی برای کاشت در مناطق سردسیری و مرتفع در حدود 700 تا 2000 متر از سطح دریا مناسب است. این نهال در شرایط اقلیمی سردسیر بهترین عملکرد و باردهی را از خود بروز می‌دهد. باید در نظر داشته باشید که این نهال برای مناطق گرمسیری اصلا مناسب نیست. قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج بسیار مقرون به صرفه است. مشخص کردن قیمت برای این نهال با توجه به بسیاری از عوامل موثر در کاشت، داشت و برداشت انجام می‌شود. در این مقاله این عوامل بررسی را بررسی می‌کنیم.

عوامل اصلی موثر در قیمت نهال گردو اسرائیلی

قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج در فروش عمده حدود 125 هزار تومان است. بسیاری از عوامل از جمله میزان باردهی، محصول مرغوب و عمر اقتصادی بر قیمت نهال اسرائیلی تاثیر می‌گذارد. این نهال از سال دوم باردهی دارد و محصول این درخت درشت است. به همین علت به عنوان یک نهال پر بازده و سودده شناخته می‌شود که برای صادرات اهمیت دارد. همچنین عمر اقتصادی نهال گردو اسرائیلی حدود 50 سال است که سودآوری شما را تضمین خواهد کرد.

قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج بسیار برای کاشت انبوه مناسب است.

مشخصات نهال گردو اسرائیلی

نهال گردوی خوشه‌ای که با نام گردو اسرائیلی شناخته می‌شود، در سال‌های اول یا دوم بعد از کاشت باردهی دارد. مانند اکثر نهال‌های خوشه‌ای قد بلندی ندارد و به همین جهت برای برداشت محصول و هرس کار سختی در پیش ندارید.

محصول نهال گردو اسرائیلی دارای پوست کاغذی است و مغز سفیدی دارد. میزان تولید محصول این نهال در فصل های مخصوص، بسیار زیاد است. کاشت نهال گردو اسرائیلی برای شما بسیار مقرون به صرفه محسوب می‌شود و جنبه تجاری دارد. به همین دلیل با توجه به قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج شما در واقع یک درخت ارزان و پر محصول را خریداری کرده‌اید.

جهت مشاهده لیست نهال گردو مرغوب و سالم بر روی عبارت نهال گردو کلیک کنید.

مراحل کاشت و مراقبت از نهال گردو اسرائیلی

اگر کاشت نهال گردو اسرائیلی در فصل پاییز انجام شود رشد سریع نهال را به دنبال خواهد داشت. در مرحله کاشت در ابتدا باید سالم بودن نهال بررسی شود. برای اطمینان از سالم بودن گیاه باید آن را از یک نهالستان معتبر از جمله دکتر نهال خریداری کنید. سالم بودن نهال به معنی بیمار و آلوده به آفت نبودن آن است. همچنین سالم بودن نهال یکی از عوامل موثر در قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج محسوب می‌شود.

کاشت نهال اسرائیلی باید بر اساس اصولی مشخص انجام شود.

کاشت نهال اسرائیلی کرج

اولین کار پس از بررسی سلامت نهال حفر چاله با عمق مناسب است. نهال اسرائیلی کرج نسبت به دیگر نهال‌ها ریشه‌های بزرگ و ضخیمی دارد. به همین علت حفر چاله با عمقی که ریشه تحت فشار نباشد و به‌راحتی بتواند رشد کند بسیار اهمیت دارد. مهم ترین کار در مرحله بعدی انتخاب خاک مناسب است. خاک شنی به علت حفظ رطوبت و نفوذ آب، برای نهال جز بهترین نوع خاک محسوب می‌شود.

آبیاری درخت گردو اسرائیلی

آبیاری نهال گردو اگر بیشتر از حد مشخص شده باشد به نهال آسیب می‌زند. میزان مناسب آبیاری نهال اسرائیلی در یک سال اول حدود 70 لیتر آب در هفته است. همچنین آبیاری نامنظم نیز به نهال گردو اسرائیلی صدمه می‌زند. برای آبیاری منظم بهترین روش آبیاری، آبیاری قطره‌ای محسوب می‌شود. در آبیاری قطره‌ای هم از هدر رفتن آب جلوگیری می شود و هم آب با حجم کم و مشخص شده وارد خاک می‌شود.

در این روش همواره خاک مرطوب می‌ماند و ریشه خشک نمی‌شود. در نتیجه به دلیل شرایط خاص آبیاری و پرورش نهال، قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج نسبت به دیگر نهال ها افزایشی می باشد.

آبیاری منظم نهال گردو اسرائیلی می‎تواند در رشد بهتر آن تاثیر گذار باشد.

بهترین زمان کوددهی برای این نهال گردو

در سال‌های اولیه کاشت تمامی نهال‌ها از جمله نهال گردو اسرائیلی برای رشد بهتر به کود مناسب در بازه‌های زمانی مشخص شده نیاز دارند. کودهای موثر به شرح زیر هستند:

 • نیتروژن: وجود عنصر نیتروژن در کود باعث رشد سریع نهال شما می‌شود.
 • پتاسیم: عنصر پتاسیم وظیفه تقویت ریشه نهال شما و رشد سریع آن را دارد.
 • فسفر: ریشه‌زایی نهال شما به این کود وابسته است.
 • هیومیک اسید: مانند فسفر برای ریشه‌زایی و رشد مفید ریشه عمل می‌کند.
 • کود حیوانی: در سال‌های اولیه استفاده از کود حیوانی برای نهال بسیار مفید است. توجه داشته باشید که کود حیوانی با ریشه در تماس مستقیم نباشد.

نکته مهم در کوددهی به نهال، رعایت زمان و میزان مشخص آن است. اگر کود بیش از اندازه یا در فواصل زمانی نامشخص به نهال داده شود، نهال آسیب می‌بیند و احتمال توقف رشد آن وجود دارد.

کوددهی منظم برای رشد بهتر نهال شما ضروری است.

شیوه هرس نهال گردو اسرائیلی کرج

نهال گردو اسرائیلی در دو مرحله پس از کاشت به هرس نیاز دارد. هرس برای فرم‌دهی و هرس برای باردهی دو مرحله متفاوت هستند. تمامی نهال‌های گردو برای داشتن یک باردهی اقتصادی و سودآور به هرس نیاز دارند. در هنگام هرس نهال به برخی نکات باید توجه کرد. این نکات عبارتند از:

 1. نور رسانی به نهال: هرس به موقع باعث نور رسانی بهتر به شاخ و برگ‌های درخت گردو اسرائیلی کرج می‌شود.
 2. جلوگیری از آفات و بیماری‌ها: هرس، قسمت‌های شکسته نهال از درگیری نهال به بیماری و آفات جلوگیری می‌کند.
 3. هرس اصولی: هرس نهال باید توسط یک فرد متخصص انجام شود تا به باردهی نهال آسیب وارد نشود.

هرس به موقع و اصولی رشد نهال شما را افزایش می‌دهد. همچنین باعث باردهی بیشتر و سریع‌تر نهال می‌شود. اگر قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج و سودآوری آن برای شما اهمیت دارد، هرس نهال را فراموش نکنید.

هرس به موقع نهال گردوی اسرائیلی باعث افزایش محصول نهال می‌شود.

باردهی نهال گردو اسرائیلی

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج میزان باردهی در فصل های مشخص شده است. این نهال یکی از انواع زودبازده گردو محسوب می‌شود که از سال دوم باردهی دارد. همچنین نهال مربوطه در سنین بلوغ به اوج باردهی خود می‌رسد و در حدود 5 تن در هکتار بار می‌دهد. برای باردهی بیشتر رعایت برخی نکات ضروری است. این نکات عبارتند از:

 • فصل آبیاری: آبیاری منظم و با توجه به فصل بر کیفیت محصول تاثیر می‌گذارد. همانطور که می‌دانید در فصل های گرم سال نهال گردو به آبیاری بیشتری نیاز دارد.
 • منطقه و ارتفاع مناسب برای کاشت: نهال گردو اسرائیلی از جمله نهال‌های مناسب برای مناطق سردسیر تا معتدل است.
 • نیاز سرمایی: نهال گردو در حدود 400 ساعت به سرما نیاز دارد تا رشد، عملکرد و محصول خوبی داشته باشد.
 • فاصله مناسب کاشت: برای رشد بهتر و باردهی مرغوب‌تر نهال‌ها باید با یک فاصله استاندارد و مشخص شده کاشت شوند. بهترین فاصله کاشت نهال اسرائیلی در هر هکتار می‌تواند در حدود 230 نهال باشد.

هر چه رسیدگی بهتری برای نهال انجام شود، محصول بیشتری خواهد داد. با توجه به این نکته که نهال به مراقبت نیاز دارد، با روش درست مراقبت از نهال، محصول شما جز محصولات صادراتی خواهد بود.

میزان باردهی نهال گردوی اسرائیلی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

خرید نهال گردو خوشه‌ای معروف به اسرائیلی

در زمان خرید نهال گردو یکی از بزرگترین چالش‌ها برای باغداران معتبر بودن محل خرید است. با خرید نهال گردو خوشه‌ای ملقب به اسرائیلی از نهالستان دکتر نهال این چالش پایان می یابد. نهالستان دکتر نهال بدون واسطه نهال‌ها را به فروش می‌رساند و قطعا برای قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج با چالش مواجه نمی‌شوید.

همچنین اولویت اول دکتر نهال کیفیت نهال است. تمامی نهال‌های موجود در سایت، شناسنامه و گواهی سلامت دارند. علاوه بر این این نهالستان طبق مجوز سازمان کشاورزی فعالیت می‌کند و نها‌ل‌ها توسط متخصصان زبده آزمایش می‌شوند.

برای خرید نهال می‌توانید با توجه به بودجه خود و قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج، نهال خود را از داخل سایت انتخاب کنید. همچنین از طریق شماره‌های تماس داخل سایت با ما ارتباط برقرار کنید و از مشاوران این نهالستان به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. علاوه بر این دکتر نهال امکان ارسال نهال به سراسر کشور را دارد.

کلام آخر در ارتباط با قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج

اگر از باغداران ساکن کرج هستید و قصد کاشت درخت گردو را دارید توصیه ما به شما گردو اسرائیلی است. قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج برای هر بودجه‌ای مناسب است. همچنین به علت باردهی مطلوب و سریع، سودآوری خوبی را برای شما به همراه دارد. با خرید نهال اسرائیلی و رعایت نکات مهم و مراقبت صحیح از آن محصولی درشت و صادراتی خواهید داشت.

برای خرید این نهال ابتدا قیمت آن را از سایت دکتر نهال مشاهده کنید. همچنین دکتر نهال بعد از خرید نیز شما را همراهی می‌کند. با پشتیبانی 24 ساعته و آنلاین شما را برای مراقبت‌های بعد از کاشت تا رسیدن به محصول تنها نمی‌گذارد.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش