قیمت نهال یکساله پالونیا

نهال پالونیا از جمله نهال‌های کاربردی برای جنگل سازی است. پالونیا یکی از مقاوم‌ترین نهال‌ها در برابر سرما است. همچنین مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری‌ها دارد. این نهال، میوه خوراکی ندارد و کاشت آن فقط برای استفاده از چوب این درخت انجام می‌شود. قیمت نهال یکساله پالونیا بر اساس برخی عوامل و میزان عرضه و تقاضای بازار بستگی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا عوامل تاثیر گذار بر قیمت درخت پالونیا را بررسی کنیم.

عوامل اصلی موثر در قیمت گذاری نهال یکساله پالونیا

قیمت نهال یکساله پالونیا در دی ماه سال 1402 در نهالستان دکتر نهال در حدود 45 هزار تومان به صورت عمده به فروش می رسد. این نهال یکی از نهال‌هایی محسوب می‌شود که در ایجاد فضای سبز و برای تولید چوب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوب درخت پالونیا یکی از کاربردی‌ترین و منعطف‌ترین چوب‌ها در صنعت چوبین است.

به علت مشکلات چوب سازی در ایران بسیاری از صنایع به سمت کاشت نهال مولد چوب روی آورده‌اند. نهال Paulownia سرعت رشد بالایی دارد و در همین جهت خیلی سریع به تولید و سودآوری می‌رسد. تمامی عوامل گفته شده در این بخش در تعیین قیمت نهال یکساله پالونیا تاثیرگذار هستند.

نهال یکساله پالونیا شما را در رسیدن به سوددهی سریع‌تر یارری می‌دهد.

مشخصات نهال یکساله پالونیا

اگر قصد جنگل کاری سریع دارید نهال پالونیا برای شما یک انتخاب بسیار مناسب است. قبل از استعلام قیمت نهال یکساله پالونیا به بعضی از مشخصات این نهال توجه داشته باشید:

  • زیبایی: از نظر ظاهری این نهال بسیار زیباست. برگ‌های به شکل قلب و گل‌های زیبا و معطر که بسیار چشم‌نواز هستند. گل‌های پالونیا در رنگ‌های صورتی و بنفش و به صورت خوشه‌ای رشد می‌کنند.
  • مقاومت بالا: این نهال از مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری‌ها برخوردار است. همچنین در برابر شرایط نامناسب از جمله کم آبی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.
  • تولید و رشد بدون نیاز به گرده افشانی: پالونیا از جمله گیاهانی محسوب می‌شود که نیاز به گرده افشانی ندارند.
  • خاک مناسب: انتخاب خاک برای رشد این نهال اصلا کار سختی نیست و در طیف وسیعی از انواع خاک می‌تواند رشد کند. برای حفظ سلامت نهال بهتر است که در خاک حاصلخیز با حدود 50 درصد تخلخل کاشت شود.
  • عمق چاله: نهال پالونیا ریشه‌های عمیقی دارد به همین دلیل در هنگام کاشت باید چاله‌ای به عمق 50 تا 80 سانتی متر حفر کنید.

جهت استعلام قیمت نهال پالونیا، می توانید بر روی عبارت نهال لاکچری کلیک کنید.

شما با در نظر گرفتن بودجه خود و بررسی قیمت نهال یکساله پالونیا می‌توانید نهال پالونیا با مشخصات نام برده در بالا را خریداری کنید. پالونیا یکی از محبوب‌ترین نهال‌ها برای ایجاد فضای سبز در سطح شهری و در جنگل سازی محسوب می‌شود.

نهال پالونیا پس از بالغ شدن و در زمان گلدهی ظاهر بسیار زیبایی را در طبیعت ایجاد می‌کند.

مراحل کاشت و مراقبت از نهال یکساله پالونیا

بعد از بررسی قیمت نهال یکساله پالونیا نوبت به کاشت این نهال می‌رسد. بهترین زمان برای کاشت پالونیا اواخر زمستان است. سرمای شدید دشمن این نهال محسوب می‌شود. حتی اگر در دوره‌های کوتاه سرمایی قرار بگیرد امکان جوانه‌زنی را با مشکل مواجه می‌کند.

اگر قصد برداشت این نهال در سال‌های اولیه کاشت را دارید امکان کاشت در فواصل کمتر وجود دارد. برای برداشت در فاصله زمانی حدود 5 سال فاصله طولی میان دو درخت را حدود 4 متر در نظر بگیرید.

  1. کاشت: پس از دریافت قیمت نهال یکساله پالونیا، باید دقت کنید که این نهال خاک روان و شنی را بیشتر برای رشد دوست دارد. همچنین کاشت این نهال در خاک‌های سنگی، سخت و مرطوب اصلا بازدهی مناسبی ندارد. همچنین میزان مناسب اسیدی بودن خاک در زمان کاشت در حدود 5 تا 9 است.
  2. آبیاری: پالونیا یکی از نهال‌هایی است که علاقه زیادی به خاک مرطوب دارد. هیچ محدودیتی در زمان آبیاری برای این نهال وجود ندارد. هر زمان که خاک پایه خشک شود زمان آبیاری آن است. آبیاری اصولی و درست به رشد بهتر نهال کمک می‌کند. بهترین شیوه انتخابی برای آبیاری پالونیا می‌تواند روش آبیاری قطره‌ای باشد. برای رسیدن آب به میزان کافی به تمام ریشه خاک نهال، باید زهکشی مناسبی داشته باشید.
  3. کوددهی: کود یک منبع غذایی کامل برای تمامی نهال ها محسوب می‌شود. کود باید طبق نیاز خاک و طبق فاصله‌های زمانی مشخص به نهال داده شود. بهترین انتخاب برای کوددهی در مناطق خشک، کودهای ارگانیک هستند. کود ارگانیک رطوبت خاک را حفظ می‌کند.

اگر تمامی نکات مربوط به کاشت و نگهداری اصولی از نهال پالونیا را رعایت کنید، رشد نهال پالونیا شما سریع‌تر پیش می رود. همچنین بازدهی و نتیجه بهتری را دریافت می‌کنید. با بازدهی بیشتر شما می‌توانید در مدت زمان کوتاه‌تری سرمایه اولیه خود را در خصوص استعلام قیمت نهال یکساله پالونیا به همراه سود آن داشته باشید.

کاشت اولیه صحیح و رعایت اصولی نکات برای نگهداری نهال، باعث می‌شود تا نهال به باردهی برسد.

میزان تولید چوب از درخت پالونیا

رشد سریع نهال یکساله پالونیا یکی از دلایل انتخاب این نهال برای تولید چوب است. بین سن 3 تا 5 سالگی این نهال قابلیت برداشت دارد. همچنین سال برداشت از درخت بستگی به استفاده شما از نهال دارد. به طور مثال اگر قصد شما تولید ذغال باشد برداشت در سال اول انجام می‌شود؛ اما اگر نیت شما استفاده از چوب درخت در صنایع مختلف باشد باید تقریبا 5 سال از کاشت درخت گذشته باشد.

علاوه‌بر چوب، گل، برگ و شاخه‌های درخت نیز قابل فروش و سودآوری هستند. این سودآوری در سال دوم پس از کاشت برای شما ایجاد می‌شود. اگر کیفیت خاکی که نهال پالونیا را در آن می‌کارید خوب باشد این نهال در حدود 20 تا 50 متر مکعب در هر هکتار به شما محصول می‎دهد. میزان تولید چوب و رشد سریع نهال برای رسیدن سریع‌تر به سود برای شما بسیار اهمیت دارد.

یکی از کاربردهای نهال پالونیا تولید چوب برای استفاده در صنایع است.

خرید نهال یکساله پالونیا

در هنگام خرید نهال پالونیا یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که ذهن شما را درگیر می‌کند، میزان قیمت نهال یکساله پالونیا است. برای خرید ابتدا باید بودجه خود را بررسی کنید. سپس باید استعلام بگیرید که برای اینکار می‌توانید با شماره‌های داخل سایت دکتر نهال تماس و مشاوره بگیرید. همچنین دکتر نهال برای مشتریان در سراسر کشور امکان خرید اینترنتی را فراهم کرده است.

برای آشنایی با نهال پالونیا، استعلام قیمت و ثبت سفارش خود با دکتر نهال تماس بگیرید. دکتر نهال با 30 سال سابقه کار تخصصی در زمینه نهال، یکی از با تجربه‌ترین نهالستان‌ها در زمینه تولید و فروش نهال است. تمامی نهال‌های ارائه شده در نهالستان دارای گواهی سلامت و شناسنامه هستند تا شما به‌راحتی و با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

دانستن قیمت نهال یکساله پالونیا به خرید آسان‌تر شما کمک می‌کند.

کلام آخر در خصوص قیمت نهال یکساله پالونیا

قیمت نهال یکساله پالونیا یکی از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار در زمان خرید محسوب می‌شود. بهترین انتخاب برای خرید مقرون به صرفه و مطمئن خرید از نهالستان‌هایی است که خود تولید کننده هستند. نهالستان دکتر نهال بدون واسطه و با قیمت عمده نهال‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد. همین الان جهت ثبت سفارش خود با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن نهال خود را تحویل بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش