قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه

نهال گردو خوشه ای پاکوتاه امروزه بسیار مورد توجه کشاورزان و باغداران گردو قرار گرفته است. علت این موضوع مناسب بودن قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه و پر بار بودن این درخت محسوب می‌شود. این درخت به دلیل ارتفاع کم، محصولات درشت‌تر و مرغوب‌تری دارد. اگر قصد خرید نهال گردو را به عنوان سرمایه گذاری دارید بهترین انتخاب برای شما می‌تواند نهال گردو خوشه ای پاکوتاه باشد.

با ما همراه باشید تا در ادامه برخی نکات مهم که قبل از خرید این نهال باید بدانید را بررسی کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه

قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه با توجه به عوامل متعددی از جمله انواع نهال و نوع پیوند آن تعیین می‌شود. این قیمت در سال 1402-1403 به صورت عمده و برای ارقام مختلف آن متغیر است. نهال پایه بذری کمتر در حدود 120 و نهال پیوندی کمی بیشتر در حدود 235 هزار تومان قیمت گذاری می‌شود.

خرید نهال گردو خوشه ای پاکوتاه نسبت به نهال گردو معمولی می‌تواند برای کشاورزان سودآوری بیشتری داشته باشد. مقاومت بسیار بالای این نهال در مقابل سرما و شرایط کاشت و نگهداری آسان باعث این سودآوری می‌شود. در نتیجه کشاورز از خرید و سرمایه گذاری روی این نهال متضرر نمی‌شود. این یکی از دلایلی محسوب می‌شود که این نهال در بین کشاورزان بسیار محبوب شده است.

مراقبت از نهال در زمان گلدهی آن بر میزان مرغوبیت و قیمت محصول نهایی شما تاثیر گذار است.

آشنایی با ارقام نهال‌های گردو خوشه ای پاکوتاه

نهال گردو خوشه ای پاکوتاه از جمله جدیدترین انواع نهال گردو محسوب می‌شود. در ادامه برخی از انواع نهال گردو پاکوتاه را بر اساس نیاز سرمایی آن ها بررسی می‌کنیم:

 1. نهال گردو چندلر پیوندی: نهال چندلر به علت داشتن محصول مرغوب، یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین انواع نهال‌های گردو است. همچنین محصولی با کیفیت، چرب و با پوستی نازک دارد. علاوه بر این مقاومت بالایی نسبت به سرما از خود نشان می‌دهد و در حدود 300 تا 1500 ساعت نیاز سرمایی دارد.
 2. نهال گردو فرنور پیوندی: عملکرد این نوع از گردو به صورت دیرگل ولی زودبازده است. نهال فرنور از سال اولیه کاشت برای شما باردهی خواهد داشت. اگر قصد کاشت گردو در مناطق سردسیر را دارید این نهال یک انتخاب ایده آل است. همچنین مانند چندلر از مقاومت بالایی در مقابل سرما بهره می‌برد و در حدود 700 تا 1500 ساعت نیاز سرمایی دارد.
 3. نهال گردو ژنوتیپ‌ برتر آریا: ژنوتیپ از جمله گونه‌های اصلاح نژاد شده بذری محسوب می‌شود که باردهی و عملکرد بهتری نسبت به سایر نژادها دارد. علت اصلی این اصلاح نژاد ایجاد قابلیت کاشت این نهال در مناطق گرمسیری بوده است. نهال ژنوتیپ برای ارائه محصول مطلوب باید 600 تا 1400 ساعت سرما تحمل کند.

برای مشاهده ارقام نهال گردو و استعلام از قیمت آن ها می توانید بر روی عبارت نهال گردو کلیک کنید.

قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه از دیگر انواع نهال گردو بسیار مناسب‌تر است. همچنین با کاشت انواع پر بازده این نهال می‌توانید یک سرمایه گذاری اقتصادی برای آینده داشته باشید.

نهال گردو پاکوتاه نسبت به سایر نهال‌های گردو شما را سریع‌تر به محصول می‌رساند.

نکات پرورش و ویژگی‌‌های درخت گردو خوشه ای

تمامی نهال‌های گردو نسبت به اندازه درخت و سایر عوامل تاثیر گذار بر آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. در ادامه برخی از ویژگی‌های مهم نهال پایه کوتاه که باعث محبوبیت آن شده است را برای شما شرح می‌دهیم:

 • طول عمر زیاد: از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی که قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه را افزایش داده است، عمر اقتصادی بیشتر از 100 سال این درخت است.
 • مقاومت در برابر خشکی: نهال‌های پاکوتاه از جمله مقاوم‌ترین‌ها نسبت به خشکی هستند. برای رشد مناسب و برداشت اقتصادی محصول، در هر 20 روز حدود 20 لیتر آب برای آبیاری این نهال نیاز است.
 • مقاومت در برابر سرما: میزان رشد نهال پاکوتاه در مناطقی با آب و هوای معتدل بیشتر می‌شود. همچنین این نهال در برابر سرما مقاومت بالایی دارد و به سرمای منفی 4 تا 7 درجه سانتی گراد نیاز دارد تا در فصل بهار شکوفا شود و باردهی داشته باشد.
 • باردهی مطلوب: یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه، باردهی آن است. نهال گردو خوشه ای اولین بار پس از 12 سال کاشت، باردهی دارد و زمان گلدهی آن در اواسط اسفند است. علاوه بر این، این نهال جز نهال‌های پر محصول دسته‌بندی می‌شود. به این صورت که شما از یک هکتار باغ در حدود 8 تن گردو برداشت می‌کنید.

به طور کلی یکی از مهم‌ترین عناصر برای داشتن یک نهال گردو سالم و پر محصول شیوه مراقبت و رعایت نکات مهم در پرورش آن است. هر چه نهال در شرایط بهتری رشد کند. درخت با بازدهی بیشتر و عملکرد بهتر خواهید داشت.

نهال گردوی پاکوتاه به دلیل اصلاح نژادی میزان باردهی اقتصادی و سودآوری بالایی دارد.

مزایای نهال گردو خوشه ای پاکوتاه

نهال گردو خوشه ای پاکوتاه نسبت به سایر درخت‌های گردوی قد بلند مزایایی دارد. برخی از این مزایا را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 1. برداشت راحت: به دلیل کوتاهی قد درخت برداشت آن بسیار آسان است و به ماشین آلات کشاورزی نیازی نیست.
 2. هرس آسان: بر خلاف درختان بلند قد، به هرس سالیانه نیاز ندارد. تنها هرس عمومی و کوتاه کردن شاخ و برگ‌های اضافی کفایت می‌کند.
 3. سمپاشی راحت‌تر: تمامی درختان گردو چه کوتاه و چه بلند نیاز به سمپاشی دارند؛ اما سمپاشی این درختان به دلیل قد کوتاه‌تر، آسان‌تر و کم هزینه‌تر است.
 4. رشد عمقی ریشه: ریشه‌های نهال پایه کوتاه، به علت کوتاه بودن پیچ خوردگی ندارند و به راحتی در عمق خاک نفوذ می‌کنند. این یکی از مزیت ها در باب قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه می باشد.
 5. تراکم کاشت: در هنگام کاشت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه به علت کوتاهی قد این درخت، امکان کاشت در فواصل کوتاه‌تر وجود دارد. در نتیجه باغ شما به یک باغ با تعداد بیشتری از درختان گردو و همچنین پر بازده‌تر تبدیل می‌شود.
 6. باردهی خوب: نهال پایه کوتاه از سال‌های ابتدایی کاشت محصول می‌دهد. در نتیجه باردهی بیشتری دارد.
 7. نورگیری بهتر: با توجه به کوتاه‌تر بودن و تراکم کمتر بین شاخه ها، این درختان نور بیشتری را دریافت می‌کنند.

با شناخت ویژگی ها و مزایای نهال گردو خوشه ای انتخاب بهتری برای خرید خواهید داشت. علاوه بر موارد گفته شده قبل از خرید به عوامل تاثیرگذار در قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه و خرید از یک محل معتبر هم توجه داشته باشید.

هرس و مراقبت از درخت گردوی پاکوتاه به دلیل ارتفاع کم آن بسیار آسان است.

خرید معتبر نهال های گردو پاکوتاه

اگر قصد خرید نهال گردو پاکوتاه را دارید، ابتدا نوع نهال مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس به راحتی از طریق شماره تماس‌های داخل سایت دکتر نهال می‌توانید مشاوره بگیرید. نهالستان دکتر نهال با 30 سال سابقه کار تخصصی در زمینه فروش و کاشت نهال بهترین مشاوره را در اختیار شما قرار می‌دهد. با اطلاع از شرایط و قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه مورد نظرتان، خرید مناسب‌تری خواهید داشت.

نهال گردو پاکوتاه را از یک منبع معتبر خریداری کنید.

کلام آخر درباره قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه

نهال‌های گردوی پاکوتاه برای داشتن عملکرد مطلوب و باردهی اقتصادی به مراقبت نیاز دارند. در ابتدا مناسب بودن قیمت نهال گردو خوشه ای پاکوتاه، سپس مراقبت از نهال تا زمان افزایش باردهی، باعث سودآوری برای شما می‌شود. در تمامی این مسیر دکتر نهال با شما همراه خواهد بود.

فراهم کردن شرایط مناسب از جمله خاک خوب، آبیاری به موقع و هرس کردن سالیانه، درخت شما را از آسیب حفظ می‌کند. اگر در هنگام کاشت شرایط اقلیمی و محیطی را در نظر بگیرید و با توجه به آن گونه‌ی نهال پاکوتاه خود را انتخاب کنید، محصول بهتری برداشت خواهید کرد.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش