قیمت نهال سه ساله گردو

قیمت نهال سه ساله گردو امروزه بر اساس یک سری عناصر مرتبط از جمله سلامت نهال، انواع مختلف نهال و میزان عرضه و تقاضای آن در بازار تعیین می‌شود. اگر به دنبال قیمت نهال سه ساله برای خرید هستید، شک نداشته باشید که بهترین انتخاب را برای سودآوری کرده‌اید. میوه گردو امروزه با قیمت بالایی در بازار به فروش می‌رسد. به همین علت بعد از برداشت محصول سود آوری برای شما بدون تردید است. در این مقاله با ما همراه باشید تا عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهال سه ساله درخت گردو را آنالیز کنیم.

آیا ارقام مختلف نهال سه ساله گردو بر قیمت آن تاثیر دارد؟

قیمت نهال سه ساله در انواع مختلف گردو متفاوت است. برخی از انواع گردو بذری و برخی پیوندی هستند که هر کدام قیمت مناسب با خود را دارند. قیمت نهال‌های بذری با توجه به شرایط عمل آوری کمی از نهال‌های پیوندی پایین‌تر است.

انواع مختلف محصول درخت گردو به دو نوع سیاه و سفید تقسیم می‌شوند که نهال با محصول گردوی سفید در کشور ما بیشتر کشت می‌شود. نهال‌های گردو معمولا با توجه به شرایط اقلیمی کاشت، انتخاب می‌شوند. همچنین شرایط اقلیمی برای تعیین قیمت نهال سه ساله گردو بسیار اهمیت دارد.

قیمت در انواع مختلف نهال گردو متفاوت است.

نهال سه ساله گردوی چندلر

میزان قیمت نهال سه ساله اصلاح شده چندلر با توجه به اینکه از سال اول باردهی دارد، بسیار مناسب است. نهال چندلر جز نهال‌هایی با محصول پوست نازک و مغز سفید محسوب می‌شود. گفتنی است که نهال چندلر برای کاشت در ارتفاع، اصلاح نژاد شده است.

برای مشاهده ارقام نهال گردو و استعلام از قیمت آن ها می توانید بر روی عبارت نهال گردو کلیک کنید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر سه ساله

نهال گردوی سه ساله ژنوتیپ یکی از مقاوم‌ترین نهال‌ها در برابر سرما است. همچنین می‌توان برای کاشت آن در ارتفاعات 3000 متری از سطح دریا اقدام کرد. قیمت نهال سه سال گردو ژنوتیپ باید از سایر نهال‌های گردو کمی بیشتر باشد. زیرا این نهال را به روشی اصلاح نژاد کرده اند که تمامی ویژگی‌های مقاومتی در برابر سرما و آفات را داشته باشد.

نژاد فرنور؛ نهالی پر بازده

قیمت نهال سه ساله گردو فرنور با توجه به زودبازده بودن و  داشتن باردهی مرغوب بسیار مناسب است. این گونه جز ارقام صادراتی و تجاری محسوب می‌شود. درخت گردوی سه ساله فرنور در برابر آفات و همچنین سرما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده است.

محصول مرغوب نهال‌های پیوندی بر افزایش قیمت آن‌ها موثر است.

تاثیر آب و هوا بر تعیین قیمت نهال های سه ساله گردو

شرایط آب و هوایی و اقلیمی بر رشد نهال سه ساله و قیمت ارائه آن به بازار تاثیر می‌گذارد. بهتر است در ابتدا با برخی از شرایط اقلیمی که بر قیمت نهال سه ساله گردو موثر هستند آشنا شوید:

 • خشکسالی: در هنگام خشکسالی میزان آب برای آبیاری نهال کاهش می یابد به همین علت برخی فروشندگان ممکن است قیمت نهال را کاهش دهند.
 • سرمازدگی: اگر در مناطقی سرمازدگی اتفاق افتد، کشت و تولید نهال گردو کاهش می‌یابد. به همین علت قیمت نهال نیز تغییر می‌کند.
 • آفت و بیماری: عوامل مختلفی از جمله وجود رطوبت زیاد و شرایط آب و‌ هوایی نامطلوب به شیوع آفت و بیماری در نهال سرعت می‌بخشد. همچنین تعداد نهال‌های سالم کاهش و تقاضا برای خرید نهال افزایش می یابد.
 • شرایط مناسب: در صورتی که شرایط آب و هوایی برای تولید و کشت نهال گردو مناسب باشد، میزان تولید بالا می‌رود و میزان عرضه نهال به بازار افزایش می یابد. در نتیجه احتمال کاهش قیمت نهال سه ساله گردو وجود دارد.

دقت کنید که نهال گردو را بر اساس شرایط منطقه خود انتخاب کنید. اگر در اقلیم معتدل هستید گردوی گرمسیری و اگر در منطقه سردسیری هستید گردوی مناسب منطقه خود را برگزینید. همچنین برای سودآوری بهتر و باردهی مطلوب: آبیاری، کود مناسب و مراقبت از نهال را فراموش نکنید.

شرایط اقلیمی بر رشد نهال سه ساله موثر است.

نکات مهم برای خرید نهال سه ساله

اگر قصد خرید نهال سه ساله گردو را دارید، پیش از خرید باید برخی نکات را در مورد بازدهی و نوع نژاد نهال بدانید. دانستن این نکات باعث می‌شود بتوانید شرایط مناسبی را برای رشد مطلوب نهال فراهم کنید. این نکات حیاتی و مهم برای خرید نهال سه ساله گردو عبارتند از:

 1. نژاد نهال گردو: نژادهای مختلف نهال گردو با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. انتخاب نهال گردوی مناسب باید باتوجه به بودجه شما و شرایط اقلیمی باشد.
 2. مدت زمان بازدهی: باردهی انواع نهال گردو بسیار متفاوت است. برخی از ارقام گردو در اولین سال کاشت محصول می‌دهند و برخی دیگر تا سال پنجم باردهی ندارند. در نتیجه نهالی که سریع‌تر به باردهی می‌رسد گران‌تر است.
 3. زمان گلدهی: زمان گلدهی از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت نهال سه ساله گردو به شمار می‌رود. سرما یا گرمای هوا ممکن است شکوفه های نهال را از بین ببرد؛ به همین دلیل زمان گلدهی بسیار اهمیت دارد.
 4. کاشت در زمان مناسب: در ارقام مختلف گردو زمان کاشت می‌تواند کمی متفاوت باشد. با این وجود از اواسط پاییز تا آخر زمستان برای کاشت زمان مناسبی محسوب می‌‎شود.

اگر در هنگام خرید موارد بالا را در نظر بگیرید. علاوه‌بر یک انتخاب ایده آل، می‌توانید با نگهداری صحیح از نهال محصولاتی مرغوب و در نتیجه سودآوری خوبی را داشته باشید.

با نگهداری صحیح از نهال می‌توانید محصولات مرغوب داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت نهال سه ساله گردو

در بالا به چند مورد از عوامل مهمی که باعث تغییر در قیمت نهال سه ساله گردو می‌شوند از جمله شرایط آب و هوایی اشاره شد. در ادامه تعدادی از عناصر مهم و موثر بر قیمت نهال را برای شما شرح می‌دهیم:

 • پیوندی یا بذری بودن نهال: نهال‌های پیوندی نسبت به بذری باردهی مرغوب‌تر و طولانی‌تری دارند. 
 • سه ساله بودن نهال: نهال‌های بین یک تا سه ساله بعد از کاشت نسبت به نهال‌های سن بالاتر سریع‌تر با شرایط اقلیمی خود را تطبیق می‌دهند. 
 • ایرانی بودن یا وارداتی بودن نهال: به طور متداول قیمت نهال‌های داخلی گردو به علت موثر نبودن نوسانات ارز باید از نوع وارداتی آن‌ها کمتر باشد. همچنین نهال داخلی کیفیت خوبی هم دارد. با انتخاب نهال ایرانی خریدی مقرون به صرفه کرده‌اید.

عناصر دیگری از جمله کیفیت و سلامت نهال، اعتدال میان عرضه و تولید نهال و برخی تغییرات فصلی نیز همواره بر قیمت نهال‌ سه ساله گردو تاثیر گذار هستند.

مزایای خرید و کاشت نهال گردو

قیمت نهال سه ساله گردو معمولا نسبت به نهال‌های جوانتر کمی گران‌تر است؛ اما خرید نهال سه ساله برای شما مزایایی به همراه دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. سازگاری با شرایط اقلیمی
 2. بازدهی سریع‌تر
 3. هزینه‌های کمتر برای نگهداری نهال
 4. میوه‌های پر فروش در بازار
 5. عمر اقتصادی طولانی

با توجه به موارد بالا خرید نهال سه ساله در مدت زمان کوتاهی برای شما بسیار سودآوری دارد. اگر قصد سرمایه گذاری دارید خرید و پرورش نهال گردو یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می‌شود.

کاشت و خرید نهال گردو یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور است.

کلام آخر در ارتباط با قیمت نهال سه ساله گردو

قیمت نهال سه ساله گردو مانند تمامی محصولات کشاورزی به دلایل مختلف ممکن است متغیر باشد. توصیه می‌شود که برای خرید در ابتدا از مکان معتبری خرید کنید و در مرحله بعدی قبل از خرید حتما مشاوره و استعلام قیمت بگیرید. برای استعلام قیمت نیز می‌توانید به سایت دکتر نهال مراجعه کنید و قیمت را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

همچنین می‌توانید با پشتیبانی دکتر نهال تماس بگیرید و از کارشناسان و متخصصان نهال مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنید. دکتر نهال با 30 سال سابقه کاری تخصصی در این زمینه با راهنمایی دقیق به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش