قیمت نهال پسته پیوند خورده

بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده یکی از دغدغه‌های مهم کسانی است که برای تأسیس یک باغ پسته دست به کار شده‌اند. برای بررسی دقیق این موضوع باید بدانید که قیمت این نوع نهال معمولا با توجه به شهری که در آن هستید (مثلا اصفهان یا کرمان) یا میزان عمر نهال قابل تشخیص است.

لیست قیمت انواع نهال پسته پیوند خورده

تعیین قیمت نهال پسته پیوند خورده با توجه به عوامل مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل تعیین و ارائه یک لیست کامل، سخت به نظر می‌رسد. اما در نظر داشته باشید که استفاده از روش پیوند برای کاشت نهال پسته، روشی است که در باغداری مدرن و در راستای افزایش بازدهی بالاتر، مورد توجه و تحقیق قرار گرفته است.

به همین جهت انواع ارقام پسته، به وسیله پیوند رشد خوبی خواهند داشت. همچنین بنا بر تغییرات اقلیمی، عمر درختان پسته ایرانی به 20 سال رسیده است و این مسئله قیمت نهال پسته پیوند خورده را با ارزش خواهد کرد.

با توجه به امکانات و ویژگی‌های ایران در زمینه پایه و پیوند، اغلب ارقام پیوند داده شده، ارتفاع 3 تا 5 متر را تجربه می‌کنند. همچنین، بهبود شاخص‌های منفی چوبی و میوه‌زایی نیز از مزایای دیگر استفاده از نهال‌های پسته پیوندی است.

انواع نهال پسته پیوندی

نرخ نهال پیوندی پسته اکبری

در زمان بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده، حتما با نوع اکبری و احمد آقایی روبرو خواهید شد. در نظر داشته باشید که نمونه نهال پسته اکبری باید در خاک مناسب خود پرورش پیدا کند. این نوع نهال پسته نوعی نهال اصلاح شده به شمار می‌رود که می‌تواند نسب به دیگر ارقام در برابر شوری خاک دوام بی آورد.

شرایط اقلیمی لازم برای رشد این نوع پسته شامل مناطق گرم و خشک است و به حداقل 1200 ساعت نور خورشید نیاز دارد. زمان بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده به یاد بسپارید که وجود این نور در برخی مواقع احتمالا به دلیل عدم تامین شرایط مناسب، ممکن نیست و مانع از باروری درختان می‌شود.

در مناطق سرد یا مرطوب نیز افزایش بارندگی و کاهش نور و فتوسنتز می‌تواند به کاهش تولید محصول منجر شود. بنابراین بهتر است نهال پسته اکبری را بر روی پایه‌هایی پیوند زد که نسبت به سرما مقاومت متوسطی دارند.

در ضمن برای کوددهی پسته اکبری، در هر هکتار زمین از این گونه، استفاده از 5 تن کود دامی پوسیده کافی است.

برای اطلاع از نحوه ی کاشت نهال پسته، می توانید بر روی عبارت نهال پسته کلیک کنید.

قیمت درخت پسته پنج ساله| قیمت نهال پسته پیوند خورده

قبلا هم اشاره کردیم که قیمت نهال پسته پیوند خورده بر اساس سن نهال هم قابل بررسی است. در نظر داشته باشید که بهترین روش برای تربیت درختان پسته مقاوم و بارور، استفاده از نهال‌های پسته پیوندی است. به جای کشت نهال‌های سنتی با بذر، می‌توان از ابتدا نمونه‌های زودبازده پیوندی را پرورش داد.

برخی ارقام پسته از لحاظ محصولات درجه یک، مشکلاتی در باردهی و محصول دهی دارند. برای مثال، مشکلی که باغداران دارند، رفع نیاز سرمایی درختان پسته اکبری و احمد آقایی است. اما می‌توان محصولات درجه یک این ارقام را روی پایه‌ای با نیاز سرمایی کمتر به وجود آورد.

هدف از توجه به این روش که بر روی قیمت نهال پسته پیوند خورده هم تاثیر گذار است، استفاده از قابلیت‌های ارقام پسته با محصول خوب در شرایط محیطی نامساعد و بازدهی آن‌ها در زمان مناسب است.

مشکلاتی مانند گسترش بیماری‌ها، ناتوانی در تحمل شرایط محیطی و دیررس بودن در محصول دهی، از مهم‌ترین مسائلی است که در کشت درختان پسته با آن مواجه هستیم.

قیمت نهال های سه ساله

عوامل موثر بر محبوبیت نهال پیوندی

احتمالا مطلع هستید که یکی از مشکلاتی که باغداران پسته با آن مواجه هستند، تأخیر در شروع باردهی است. به همین دلیل به دنبال بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده‌ای هستند که 3 تا 5 سال از عمر آن گذشته باشد.

در نظر داشته باشید که نهال‌های بذری، برای شروع باردهی تا 6 سال زمان نیاز دارند، اما با نهال‌های پیوندی پسته، این زمان چند سال کمتر می‌شود. دقیقا افزایش درخواست و کاشت نهال‌های پیوندی، به دلیل شروع زود هنگام باردهی درختان است.

با توجه به افزایش مقاومت گیاه، حداکثر عملکرد درخت در یک هکتار بیش از 8 تن خواهد بود. در نتیجه برای تضمین باردهی سالانه، یکی از بهترین روش‌ها کاشت ارقام پیوندی است.

احتمال دارد جوانه زدن و رشد شاخه‌ها در ارقام بذری (به دلیل مشکلات پایه نهال) هر سال امکان‌پذیر نباشد. این مسئله محبوبیت بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده‌ را بیشتر می‌کند.

صفات بارز نهال پسته پیوند خورده

بدیهی است که کاشت درخت پسته با استفاده از نهال و بدون نیاز به پیوند هم امکان‌پذیر است. اما این نهال به روش بذری به دست آماده و برای به ثمر رسیدن آن باید مدت زمان زیادی را صبر کرد.

بذر پسته

یکی از مزایای خرید و کاشت نهال پیوندی پسته و پرورش آن نسبت به سایر ارقام پسته، باردهی بالاتر درختان آن به طور سالانه است.

درختان پسته پس از رسیدن به سن بلوغ، حدود 15 الی 20 کیلوگرم محصول را تولید می‌کنند. اما اگر از ارقام پیوندی استفاده شود، باردهی سه برابر مقدار گفته شده خواهد بود. با این تفاسیر، قبل از در نظر گرفتن قیمت نهال پسته پیوند خورده، باید به سرمایه گذاری مناسب آن دقت کرد.‌

همچنین در این روش محصولاتی باکیفیت، طعم مطلوب‌تر و بازار پسندتری تولید خواهند شد که می‌توانند به عنوان محصولات صادراتی استفاده شوند. همه ارقام نهال پیوندی پسته، علاوه بر زمان بازدهی کوتاه، عمر اقتصادی بیشتری نیز خواهند داشت.

به این معنی که باغداران در نواحی سرد و گرمسیری در طول سال‌های بعد، سودآوری بیشتری خواهند داشت. تقریبا 3 الی 4 سال پس از کاشت ارقام پسته پیوندی با استفاده از تکنیک‌های نوین اصلاح نژاد، می‌توان روی توجیه اقتصادی و کسب سود بالا با بازگشت سرمایه حساب باز کرد.

نهال پسته پیوند خورده رفسنجان| قیمت نهال پسته پیوند خورده

نهال پسته رفسنجان پیوندی زودبازده که متعلق به شهر رفسنجان است، اگر در شرایط اقلیمی مناسب و با شیوه های اصولی نگهداری شود، از سال اول مقدار محدودی باردهی خواهد داشت اما این نهال توجیه اقتصادی خود را پس از 5 سال به نمایش می گذارد.

در نظر داشته باشید که باغداران این نوع پسته، باید کلیه محصولات را در همان سال اول کاشت نهال، از درخت جدا کنند. زیرا عدم توجه به این مسئله بسیار مهم باعث کند شدن رشد نهال پسته اصلاح شده خواهد شد.

نهال پسته رفسنجان

به یاد بسپارید که قیمت نهال پسته پیوند خورده‌ رفسنجان با توجه به کیفیت آن قابل بررسی است. در اکثر موارد پسته اصلاح شده رفسنجان مقاومت بسیار عالی در مقابل آفات و بیماری‌های مربوط به پسته دارد.

در نتیجه محصولات تولید شده از این نوع نهال در بیشتر مواقع به عنوان پسته تجاری و بازارپسند معرفی می‌شوند.

فروش نهال پسته پیوند خورده اصفهان و کرمان

اصفهان یکی دیگر از شهرهایی است که انواع نهال‌های پیوندی مناسب برای کاشت درخت پسته را به ما ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که نهال‌های پرورش یافته و اصلاح شده در اصفهان برای مناطق سردسیر بسیار مناسب هستند.

در نتیجه زمان بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده‌، می‌توانید از میان انواع نهال پسته از جمله: پسته پیوندی، فندقی، شاه پسند، خنجری دامغان، کله قوچی و… نمونه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

در نهایت، کرمان سومین شهری است که خرید نهال مناسب پیوند برای رشد درخت پسته را به ما ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید برای پرورش نهال پسته، شرایط متعددی از قبیل محیط و اقلیم سازگار، خاک مناسب و منابع آبی کافی لازم است. اما ممکن است که باغداران نتوانند همه این شرایط را فراهم کنند و به همین دلیل درختان پسته نیز باروری نامناسبی را تجربه می کنند.

نهال پسته پیوند خورده

سخن آخر در ارتباط با بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده

کارشناسان دکتر نهال توصیه می‌کنند با بررسی قیمت نهال پسته پیوند خورده‌ گام بزرگی در راستای راه اندازی باغ پسته بردارید. نهال‌های پسته پیوندی ارائه شده در این مجموعه علاوه بر داشتن باروری بیشتری در هر هکتار، سازگاری بیشتری با شرایط محیطی و تنش‌های آب‌وهوایی دارند. اگر برای خرید نهال پسته به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، از پل‌های ارتباطی ما استفاده نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش