نهال بلوبری از کجا بخریم؟

نهال بلوبری یکی از گونه‌های پرطرفدار از نهال‌های کمیاب و لاکچری است. علت این محبوبیت مقاوم بودن این گونه محسوب می‌شود. گونه‌های مقاوم به هزینه نگهداری کمتری نیاز دارند و پرورش آن‌ها آسان است. در هنگام خرید نهال بلوبری اولین سوالی که در ذهن خریدار ایجاد می‌شود این است که نهال بلوبری از کجا بخریم؟ در ادامه به این سوال و دیگر سوالاتی که در ذهن خریداران ایجاد می‌شود پاسخ می‌دهیم.

نهال بلوبری از کجا بخریم و با چه قیمتی؟

قیمت عرضه به صورت عمده نهال بلوبری در دی ماه سال 1402 در نهالستان دکتر نهال حدود 250 هزار تومان است. اگر قصد خرید نهال بلوبری را دارید باید بدانید که قیمت نهال بلوبری در نهالستان‌های مختلف به شکل عجیبی متفاوت است. این تفاوت قیمت دلایلی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

اولین دلیل آن انتخاب نهالستان تولید کننده است. بهترین انتخاب نهالستان‌هایی مانند دکتر نهال محسوب ‌می‌شود که خود، تولید کننده و عرضه کننده مستقیم نهال‌ها هستند. دکتر نهال با حذف واسطه‌ها نهال بلوبری را به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد.

علت بعدی می‌تواند به شرایطی مانند میزان باردهی و نوع نهال بستگی داشته باشد. اگر به سایت دکتر نهال مراجعه کنید. می‌توانید انواع بلوبری را مشاهده و مقایسه کنید. همچنین با توجه به بودجه مد نظر خود نهال را انتخاب کنید.

با خرید از مکان معتبر از قیمت و سلامت نهال اطمینان حاصل کنید.

جهت استعلام قیمت نهال بلوبری، می توانید بر روی عبارت نهال لاکچری کلیک کنید.

نکات مهم در مورد خرید نهال بلوبری

با توجه به مشخص شدن سوال نهال بلوبری از کجا بخریم، در هنگام خرید نهال بلوبری یکی از جوانب مهمی که باید در نظر بگیرید شناسنامه‌دار بودن نهال است. برای اینکه از سالم بودن نهال مطمئن شوید، در ابتدا باید از یک نهالستان معتبر خرید کنید. نهالستان دکتر نهال با داشتن مجوز از سمت سازمان کشاورزی نهال‌ها را به همراه گواهی سلامت و شناسنامه مربوط به آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

دکتر نهال علاوه‌بر خرید حضوری شرایط خرید اینترنتی نهال بلوبری را برای خریداران از سراسر کشور فراهم کرده است. شما با مراجعه به سایت مذکور می‌توانید به صورت اینترنتی نهال منتخب خود را خریداری کنید و یا استعلام قیمت بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق شماره تماس‌های داخل سایت با مشاورین این مجموعه ارتباط داشته باشید.

یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای خرید نهال، خرید نهال بلوبری به صورت اینترنتی است.

نکات مهم درباره‌ی کاشت نهال بلوبری

زمانی که به پاسخ صحیح سوال نهال بلوبری از کجا بخریم رسیدید، باید در ادامه نکاتی را در زمان کاشت نهال در نظر بگیرید.

  • مکان مناسب برای کاشت: اگر بلوبری را برای هدف تجاری کشت می کنید، این نهال نیاز به یک مکان با نور آفتاب مطلوب دارد. علاوه‌بر نور مناسب باید در نظر بگیرید که نهال در معرض باد شدید نباشد.
  • کاشت تجمعی نهال‌ها: اگر چند نهال بلوبری را به طور همزمان خریداری کرده‌اید، آن‌ها را به صورت پراکنده کشت نکنید. کاشت نهال‌های بلوبری در یک مکان و به شکل تجمعی کیفیت محصول شما را افزایش می‌دهد.
  • عمق چاله: عمق چاله‌ای که برای کاشت نهال ها حفر می‌کنید باید در حدود 50 سانتی متر باشد. همچنین عرض این چاله نیز در حدود 45 سانتی متر باشد. حتی شما می‌توانید چاله را به صورت مربعی حفر کنید.
  • شرایط خاک: نهال بلوبری باید در خاک مرطوب و زهکشی شده کاشت شود. این نهال کم عمق است؛ به همین دلیل باید آب درون خاک به خوبی تخلیه شود. همچنین نهال بلوبری در خاک اسیدی رشد بهتری دارد. اگر PH خاک بین 4 تا 5 باشد شاهد بهترین رشد نهال خود خواهید بود.

اگر تمامی نکات بالا را در هنگام کاشت نهال در نظر بگیرید نهال شما رشد بهتری خواهد داشت. همچنین با در نظر گرفتن شرایط مناسب محصول به سوال نهال بلوبری از کجا بخریم، پاسخی درستی داده اید.

بعد از خرید نهال در هنگام کاشت از رسیدن نور کافی به نهال مطمئن شوید.

شیوه مراقبت از نهال بلوبری برای رسیدن به محصول مرغوب

در زمان کاشت نهال بلوبری فاصله کاشت میان هر دو درخت بسیار اهمیت دارد. با رعایت فاصله مناسب، نهال‌ها برای رشد یکدیگر مانعی ایجاد نمی‌کنند. فاصله مناسب بین هر دو نهال می‌تواند در حدود 120 سانتی متر باشد. همچنین ردیف‌های کاشت نیز باید در حدود 240 سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.

  1. کوددهی و مراقبت از نهال: پس از اینکه از مرحله ی نهال بلوبری از کجا بخریم گذر کردید، باید بدانید که بهترین زمان کوددهی برای نهال بلوبری پس از گذشت یک ماه است. در هنگام کوددهی باید در حدود 28 گرم کود استفاده شود. همچنین عمق مناسب برای کوددهی در حدود 15 تا 3 سانتی متر است.
  2. آبیاری: یکی از مهم‌ترین نکته ها برای رشد مناسب ریشه نهال بلوبری، رطوبت محسوب می‌شود. بهترین شیوه و فاصله زمانی آبیاری برای این نهال کمیاب، هفته‌ای یکبار و در عمق 3 تا 5 سانتی متر از خاک است.
  3. هرس نهال‌: یکی از امتیازاتی که باعث می‌شود تا نهال بلوبری به یک نهال پرطرفدار برای کاشت تبدیل شود، این است که تا سال چهارم پس از کاشت به هرس نیازی ندارد. بهترین زمان هرس آن در اواخر فصل زمستان یا ابتدای فصل بهار است. در زمان هرس شما باید شاخه‌های شکسته و ضعیف را ببرید. بعد از هرس نهال شما برای رویش مجدد آمادگی دارد.
  4. جلوگیری از حمله پرندگان: یکی از مواد غذایی پرطرفدار برای پرندگان گرسنه میوه درخت بلوبری است. در هنگام باردهی باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از حمله پرندگان از تورهای مخصوص بر روی درخت استفاده کنید.

اگر تمامی نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید نتیجه و محصول خوبی را خواهید داشت. اگر در مورد نحوه کاشت و نگهداری از نهال بلوبری سوالات دیگری در ذهن دارید می‌توانید با شماره‌های داخل سایت دکتر نهال تماس بگیرید.

آبیاری نهال بلوبری بسیار اهمیت دارد زیرا بلوبری خاک مرطوب را دوست دارد.

زمان و شیوه برداشت میوه ی بلوبری

بعد از رسیدن به پاسخ سوال نهال بلوبری از کجا بخریم باید به جواب سوال بلوبری را در چه فصلی و چگونه باید برداشت کنیم برسیم. برای برداشت بلوبری ابتدا میوه را بررسی کنید تا ببینید به چه میزان رسیده و قابل برداشت است. میوه‌هایی که دور تا دور آن آبی رنگ باشد را انتخاب کنید؛ زیرا بلوبری بعد از چیده شدن نمی‌رسد.

اگر به دنبال یک محصول نهایی خوب و شیرین هستید در ابتدا باید به رسیدن میوه روی شاخه توجه کنید. فصل برداشت بلوبری به شرایط و اقلیم منطقه کاشت بستگی دارد. می‌توان گفت از اواخر خرداد تا اواسط مرداد برای برداشت زمان مناسبی است. در هنگام چیدن بلوبری باید توجه داشته باشید که نیاز به کشیدن میوه نیست و باید به آسانی از شاخه جدا شود.

بلوبری یک میوه بسیار ظریف و کوچک است. اگر در هنگام برداشت با خشونت اینکار انجام شود میوه مرغوبیت خود را از دست می‌دهد. در هنگام برداشت باید به آرامی و با غلتاندن، میوه را با انگشت از شاخه جدا کنید و درون سطل یا سبد قرار دهید. بلوبری بلافاصله پس از برداشت قابل استفاده است. همچنین شما می‌توانید برای استفاده‌های بعدی آن را فریز کنید.

در هنگام برداشت بلوبری باید نهایت دقت و ظرافت خود را به کار بگیرید.

کلام آخر در خصوص اینکه نهال بلوبری از کجا بخریم؟

اگر می‌خواهید نهال بلوبری شما باردهی اقتصادی و عملکرد مطلوبی داشته باشد باید بگوییم که نهال شما به مراقبت اصولی نیاز دارد. برای اینکه به یک نتیجه درست در جواب سوال نهال بلوبری از کجا بخریم برسید، در ابتدا باید در مورد قیمت نهال بلوبری استعلام بگیرید. همچنین باید مکانی را برای خرید انتخاب کنید که در طول مسیر مراقبت از نهال تا زمان افزایش باردهی با شما همراه باشند. در تمامی این مسیر مشاوران دکتر نهال شما را راهنمایی می‌کنند.

ایجاد شرایط مناسب برای رشد نهال از جمله خاک مرطوب، آبیاری، کوددهی اصولی و هرس در زمان مناسب درخت شما را از آسیب محافظت می‌کند. همچنین اگر در زمان کاشت نهال به تمامی نکات گفته شده در بالا توجه کنید و شرایط محیطی را با توجه به نوع نهال کاشته شده در نظر بگیرید، محصول مرغوب‌تری به بازار عرضه می‌کنید. سرمایه‌گذاری بر روی درخت بلوبری می‌تواند پس از مدت زمان کوتاهی برای شما به یک سودآوری تبدیل شود.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش