بهترین پرتقال ایران و جنوب:(5 رقم بهترین نهال پرتقال)

مقدمه ای بر بهترین نهال پرتقال:

یکی از محبوبترین میوه ها در جهان پرتقال بوده که همانند همه مرکبات از مناطق گرمسیری آسیا شروع شده و به تدریج به سایر نقاط جهان گسترش یافت. بنا است که در این محتوا شما را با ۵ نوع از بهترین نهال پرتقال، آشنا کنیم.

بر اساس یک دست نوشته قدیمی چینی، این میوه به ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد و توسعه مسیر‌های تجاری اعراب، گسترش اسلام و گسترش امپراتوری رم منجر به پرورش آن در مناطق دیگر شد.

آشنایی با بهترین نهال پرتقال:

پرتقال سلطان مرکبات و تشکیل دهنده بیش از نیمی از تولید کل مرکبات جهان است که از دیگر گونه‌های مهم آن لیمو، گریپ فروت و نارنگی است. اگر به پرورش و کاشت این میوه پرطرفدار علاقه دارید، خرید بهترین درخت پرتقال، می‌تواند گزینه مطلوب‌تری نسبت به کاشت دانه و رشد آن باشد.

آشنایی با بهترین نهال پرتقال

اما لازم است اطلاعات کافی در رابطه با آب و هوای مناسب، خاک مطلوب، زمان کاشت و برداشت آن، کوددهی و غیره داشته باشید.

رقم یافا؛ بهترین نهال پرتقال با عملکرد مناسب و محصول پر طرفدار:

نخستین نهال از بهترین پرتقال ها؛ رقم یافا بوده که به پرتقال شاموتی یا بیروتی نیز معروف می باشد. پرتقال شاموتی درختی تنومند با شاخه‌های کمی قوسی شکل دارد که نسبت یه سرما و شرایط نامطلوب اقلیمی بسیار مقاوم بوده و در اوایل زمستان میوه‌ای شیرین، معطر و بدون دانه می‌دهد.

اندازۀ میوه درخت پرتقال یافا، متوسط و جدا کردن پوست آن به علت ضخیم بودن بسیار آسان است.

واقعیت های نهال پرتقال یافا:

پرتقال یافا، طول عمر کوتاهی بر روی درختان دارد و به همین دلیل به سرعت چیده شده و در انبار نگهداری می‌شود. این درخت پرتقال به علت برخورداری محصول از کیفیت بالا، مزه مطبوع و استفاده در بیشتر کشور های اروپایی محصول بهترین نهال پرتقال، قرار می گیرد.

یافا یکی از بهترین درختان پرتقال

 کشورهای اسپانیا و آفریقای جنوبی، امروزه بیشترین سهم صادرات این نوع پرتقال را در سراسر جهان به عهده دارند.

ارزش غذایی میوه لذیذ یافا:

پرتقال یافا به عنوان یکی از بهترین پرتقال ها سرشار از ویتامین سی بوده که رادیکال‌های آزاد را بی اثر می کند. این رادیکال‌ها سبب بروز بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان می‎شود. فیبرهای غذایی موجود در پرتقال یافا، به تسهیل هضم غذا و جلوگیری از بروز یبوست کمک می‌کند.

شما می توانید جهت مشاهده لیست انواع خرید نهال مرکبات، به منوی سایت مراجعه نمایید.

بهترین نهال پرتقال تابستانی، رقم والنسیا:

یکی از انواع بهترین درخت پرتقال؛ پرتقال والنسیا یا Valencia Orange است که در اندازه‌های متوسط تا درشت موجود است. پس از گل‌دهی درخت، ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا گل‌ها تبدیل به میوه‌ شوند.

شکل ظاهری پرتقال والنسیا:

قطر میوه این درخت، به طور متوسط ۷ تا ۱۰ سانتی متر و شکل آن‌ها کروی یا بیضی است. پوست این نوع از بهترین پرتقال، نازک و رنگ آن‌ها نارنجی طلایی با بافتی زبر، چرمی و معطر است که دلیل آن وجود غدد چربی حاوی روغن‌های اسانس معطر هستند.

واقعیت‌های نهال پرتقال والنسیا:

این گونه از بهترین نهال پرتقال، در دسته دیررس ترین پرتقال ها قرار دارد که بر روی درختان دائما ‌سبز رشد می‌کند و تنها پرتقالی است که در تابستان می‌رسد؛ به همین دلیل به پرتقال تابستان معروف است.

حداقل پنجاه گونه فرعی و ترکیبی از پرتقال اصلی والنسیا وجود دارد. با توجه به حساست این پرتقال به سرما، نباید در منطق سرد کاشته شود.

ارزش غذایی این پرتقال تابستانی:

طعم شیرین و آب‌دار بودن آن، باعث شده تا پرتقال والنسیا بهترین پرتقال، برای تهیه آب ‌میوه استفاده شود. این پرتقال حاوی مقدار زیادی ویتامین C، فیبر و اسید فولیک است. آن‌ها همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌های هستند که به افزایش ایمنی کمک می‌کنند.

نهال پرتقال والنسیا برای تولید آب پرتقال

رقم پرتقال خونی نمونه بهترین نهال پرتقال با محصولات جذاب:

کاشت نهال پرتقال خونی، به عنوان میوه‌ای کوچک‌تر از انواع دیگر پرتقال، فوق العاده شیرین و دارای رنگی زیبا به آب و هوای معتدل تا گرم نیاز دارد و تابستان‌های گرم و زمستان معتدل و خشک را ترجیح می‌دهند. این نمونه از بهترین درخت پرتقال را اگر در داخل گلدان بکارید به راحتی قابلیت جابجایی در محیط خانه و یا مناطق دیگر دارند.

واقعیت‌های نهال پرتقال خونی:

پرتقال خونی، یکی از مرکباتی است که قرن‌ها به دلیل آب میوه، تفاله و پوست شیرین آن که در دستورالعمل های آشپزی مانند تهیه کوکتل، سالاد، تزیین مواد غذایی نیز کاربرد دارد، به عنوان بهترین پرتقال پرورش داده می‌شود.

آنتوسیانین، رنگدانه‌ای که باعث قرمزی پرتقال می‌شود از پوست پرتقال شروع به رشد کرده و به سمت گوشت آن حرکت می‌کند؛ بنابراین بسته به فصل و زمان برداشت و تنوع خاص آن‌ها می‌تواند باعث قرمزی کامل شده یا قسمت‌ها و خط‌هایی قرمز رنگ در محصول این بهترین نهال پرتقال، شود.

شکل ظاهری پرتقال خونی:

میوه این نوع پرتقال معمولاً از انواع دیگرکوچکتر، شیرین تر و کم هسته تر (یا بدون هسته) و پوست آن سفت‌تر است. شکوفه‌های درختان پرتقال خونی، سفید مایل به کرم بوده و رایحه دلپذیر آن یادآور مناطق گرمسیری است. پرتقال خونی به عنوان یکی از بهترین پرتقال‌ها، به سه دسته مورو، تاروکو و سانگوینلو تقسیم می‌شود.

مشخصات ظاهری پرتقال خونی

ارزش غذایی پرتقال خونی:

مانند دو مورد دیگر بهترین نهال پرتقال، میوه نهال پرتقال خونی نیز دارای ارزش غذایی فراوان و کالری اندک است. این میوه تشکیل شده از آنتی اکسیدان های ضروری، ویتامین، املاح معدنی و ویتامین ث بوده که به بهبود سیستم ایمنی کمک می‌کند.

پرتقال شهسوار بهترین پرتقال با کشت و فروش فراوان در کشور:

این رقم از بهترین نهال پرتقال، مرغوبترین نوع پرتقال است که به دلیل حاصلخیز بودن استان مازندران برای کاشت نهال انواع مرکبات و به ویژه پرتقال، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

ریشه نهال این رقم از پرتقال، نباید در آب غرق شود بنابراین در فصول گرم سال به آبیاری بیشتر نسبت به فصول سرد احتیاج دارد که البته باید دمای آب را نیز متناسب نگه داشت تا از آسیب به ریشه جلوگیری شود.

واقعیت‌های نهال پرتقال شهسوار:

اندازه این پرتقال متوسط و پوستی نازک و صاف دارد که طعم شیرین و دلچسب آن، سبب شده تا از محبوبیت زیادی برخوردار شود. بیشترین و از جمله بهترین پرتقال های کشور در شهرستان شهسوار تولید می‌شود.

ارزش غذایی پرتقال شهسوار:

پرتقال ها از جمله میوه هایی هستند که از املاح معدنی و فیبر بسیار بالایی برخوردار بوده و این ویژگی به دفع بهتر دستگاه گوارش کمک کرده و سبب تقویت معده می‌شود. یکی از گونه های بهترین نهال پرتقال، رقم شهسوار بوده که یکی از آبدارترین پرتقال ها را تولید می کن.

وجود میزان فراوانی از آنتی اکسیدان، فلاوانون‌ها و ویتامین سی در آب پرتقال، باعث کاهش کلسترول خون شده و گردش خون در بدن را بهبود می‌بخشد.

رقم تامسون بهترین نهال پرتقال با فروش بالا محصول:

آخرین نهال از مجموعه بهترین درخت پرتقال، به پرتقال تامسون اختصاص دارد که به دلیل استقبال از آن، بسیار پرورش داده می‌شود. نهال پرتقال تامسون باید دور از آفات و در هوای مناسب نگهداری شود.

شکل میوه این رقم از بهترین پرتقال، کمی‌کشیده تر و پوست آن نارنجی رنگ،  ضخامت آن متوسط و نرم‌ است. وزیکول‌های آب میوه (پالپ) از نظر بافت غنی‌تر و متمایزتر هستند.

واقعیت های نهال پرتقال  تامسون:

این نوع، بومی جنوب شرقی آسیا است و در دسته پرتقال های زودرس قرار دارد. بهترین نهال پرتقال مقاوم به سرما و گرما که میزان آب موجود در آن در حد متوسط و بسیار خوش طعم است.

کم آبی و گرمای زیاد، برای این درخت زیان دارد و به آبیاری منظم در بهار و تابستان و آبیاری کمتر در پاییز و زمستان نیاز دارد.

پرتقال تامسون در انواع مختلف و به صورت عمده در شهرهای شمالی کشور تولید می‌شود و هرچه از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشد، به عنوان بهترین پرتقال با قیمت بیشتر فروش می رود.

ارزش غذایی پرتقال های تامسون:

همانند دیگر انواع بهترین پرتقال، پرتقال تامسون نیز متشکل از ویتامین C و مواد معدنی فراوان از جمله کلسیم و پتاسیم می باشد. بنابراین می‌تواند تأمین کننده سیستم سلامت و ایمنی شما باشد. اگرچه بیشترین پرتقال جهان در برزیل تولید می‌شود اما کشور ما نیز در تولید این میوه محبوب، جایگاه خوبی دارد.

پایان و نتیجه گیری از بررسی بهترین نهال پرتقال:

با توجه به انواع ارقام نام برده، می توانید یک یا چندین نمونه از این گونه ها را در باغ خود پرورش دهید. پرورش هر کدام از این بهترین درختان پرتقال، برای شما محصولات ارزشمندی به دنبال دارد.

بهترین پرتقال ها برای فروش

برای آشنایی و خرید بهترین نهال پرتقال، با شماره های نهالستان گلد نهال از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

اگر کشاورز یا باغدار هستید و یا علاقه مند به پرورش انواع نهال میوه می باشید، می توانید با کیفیت ترین ارقام نهال میوه را از ما خریداری نمایید. دکتر نهال دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی آماده ی ارسال انواع نهال میوه پربار به سراسر کشور می باشد. کافیست همین حالا با ما در تماس باشید.

دیدگاه و پرسش